generalaviationnews.com

У США створили літак, що може приземлятися на будь-яку поверхню

  Серійне виробництво повітряного судна не планується.

  Американський 72-річний інженер Берт Рутан розробив персональний літак SkiGull, що може здійснювати посадку майже на будь-якій поверхні. Про це пише N+1 з посиланням на Aviation Week.

  Літак здійснив перший політ 25 листопада 2015 в аеропорту Кер-д'Ален в штаті Айдахо. Після завершення випробувань SkiGull серійне виробництво повітряного судна не планується; літак розроблений спеціально, щоб перевозити Рутана.

  Видання зазначає, що двомісний літак SkiGull має винесене над фюзеляжем на трьох опорах крило, а також два поплавця для посадки на воду і зльоту з неї. У поплавцях розміщені висувні лижі і невеликі колеса. Лижі дозволяють літаку плавніше сідати на воду, а також приземлятися на траву, сніг або лід. Колеса призначені для посадки на асфальт або бетон.

  Серед особливостей SkiGull  також те, що закрилки дозволяють зменшити швидкість посадки і відриву від землі. Літак може виконувати польоти на швидкості в 260 км/год, а дальність його польоту становить близько 4 тис. км.

  Як повідомляв 5.ua, Airbus запатентував літак зі зйомними кабінами. Знімні модулі дозволять прискорити пассажиро- і вантажообіг в аеропортах та суттєво скоротити час простою літаків. 

  Попередній матеріал
  Байден заявив про економічний прогрес України
  Наступний матеріал
  Розвиток України стримує корупція – Байден
  Теги:
  Loading...