Дослідники з американської клініки Майо (штат Міннесота) створили штучні хребці з полімерних матеріалів, які здатні до біорозкладання, повідомляє EurekAlert.
Вчені представили свою роботу на щорічній конференції Американського хімічного співтовариства, яка проходить 14 березня в Сан-Дієго у штаті Каліфорнія.
За словами медиків, основною метою розробки є допомога пацієнтам з важкими травмами хребта або з метастатичними пухлинами. Під час видалення пухлин хірургам доводиться виймати хребці і прилеглі міжхребцеві диски в ураженій ділянці. Щоб зберегти цілісність спинного мозку, необхідно вставити металеві каркаси або кісткові імплантати. Така операція здійснюється через грудну порожнину пацієнта, що може призвести до тяжких ускладнень. При цьому менш ризикований метод - через розріз спини - вимагає застосування дорогих титанових стрижнів.
Дослідники представили альтернативний варіант, який може замінити дорогі металеві протези. Вони розробили трансплантат, розміри якого в "сухому" вигляді дозволяють помістити його в простір, що залишився після видаленого хребця. Полімерний матеріал вбирає рідину з організму і розширюється, заповнюючи вільне місце між здоровими хребцями.
Як матеріал вчені використовували фумарат поліетиленгліколю, молекули якого зшивалися для створення порожнистого циліндричного осередка, що заповнюється стабілізуючими матеріалами. Для того щоб підібрати правильні розміри осередку і швидкість його розширення, дослідники випробували його в лабораторних умовах, де імітували справжній хребет.
За словами вчених, штучні хребці можуть забезпечити правильну регенерацію кісткової тканини, а також допомогти уникнути хірургічних ускладнень, якщо будуть містити в собі лікарські речовини.
Як повідомляв 5.ua, американські науковці створили полімер з ефектом пам'яті, що змінює форму під час контакту з тілом людини.