У п`ятницю буде сонячне затемнення (РЕПОРТАЖ)

  Майже вся планета в п`ятницю побачить сонячне затемнення. У Києві воно розпочнеться по полудні і триватиме близько двох годин. Затемнення буде неповним, і над столицею не перевищить 40 відсотків. Проте київські астрономи однаково налаштовують обладнання та сподіваються на безхмарне небо.

  Всеволод Лозицький, що вже багато років працює над дослідженням світила, демонструє роботу сонячного телескопу. Обладнанню уже понад 50 років, і за кордоном таких телескопів більше не використовують. Проте Всеволод Григорович на інвентар не скаржиться - каже, це єдиний сонячний телескоп у столиці. А в Україні таких працює лише два.
  Майбутнє ж затемнення астроном вважає звичайним. Каже, - неповних затемнень на рік трапляється й до п`яти.

  Всеволод Лозицький, старший науковий співробітник астрономічної обсерваторії: "Під час затемнення ми бачимо, що диск сонця частково покривається невидимим диском місяця, при цьому трошки може знизитись температура. Можуть бути дуже тонкі ефекти в атмосфері. А взагалі сонячне затемнення не загрожує ні життю, ні здоров`ю людей. Це не магнітна буря, не перерва радіопередачі, мобільні працюватимуть як звичайно".

  На нешкідливості затемненння наголошують і медики. Лише у надто чутливих людей може викликати паніку чи страх. І як наслідок - погіршити самопочуття.

  Марина Кульчицька, психолог, сімейний лікар: "В ці дні загострюються ті процеси, які підказують організму, що пора щось змінювати. Можуть бути головні болі, можуть підвищуватися або знижуватися артеріальний тиск, можуть загострюватися якісь захворювання, якісь болі, тошнота, якісь загальні реакції".

  Найбільше затемнення побачать харків`яни - сонячний диск закриє на 44 відсотки. Найменше - мешканці Ужгорода, де затемнення не сягне й 30-ти. Пощасить росіянам, адже повне затемнення буде лише у Сибіру поблизу міста Надим. Загалом же затемнення світила пройде через 13 часових поясів, і завершиться аж у Китаї.

  Олена Угрин, Влад Калінін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.34Мб)
  Попередній матеріал
  Більше 100 російських туристів не можуть вилетіти з Сімферополя
  Наступний матеріал
  NASA отримала зразки марсіанської води
  Теги:
  Loading...