meduza.io

У NASA розкрили загадку "пустельного селфі" марсоходу Curiosity

  Вчені розповіли, як марсоходові Curiosity вдалося зробити селфі на поверхні Червоної планети.

  Про це повідомляє сайт Meduza.

  На початку серпня у США опублікували фото, де марсохід Curiosity зняв самого себе на невеликому підвищенні на Червоній планеті. На Марсі нікому було зняти Curiosity на тлі ландшафту найближчої до Землі планети, а тому роверу доводиться покладатися на власні сили і камери, а також на уміння інженерів NASA склеювати панорамні фотографії з десятків маленьких шматочків. 

  У ровера Curiosity в цілому чотири кольорові камери, всі вони різняться різним набором оптики, але тільки одна з них (вона має назву MAHLI) щонайкраще підходить для фотографій марсоходу від третьої особи. У автоматичної руки MAHLI п'ять ступенів свободи, що надає камері значну гнучкість і дає можливість "облетіти" марсіанський ровер з усіх боків.

  Учені не планували використовувати камери для панорамних селфі Curiosity. Але згодом відповідальні за роботу камер, зрозуміли, що широкий кут камери і можливість знімати зі "спини" апарата робить MAHLI найбільш привабливою для панорамних знімків від третьої особи. Цією камерою досить складно користуватися, і тільки пілоти ровера з NASA можуть нею керувати. 

  Схеми роботи камери розробив пілот ровера Джозеф Карстен. Він мав розробити таку послідовність переміщення автоматичної руки, щоб камера могла зробити достатню кількість знімків для склеювання панорами. Необхідно було стежити, щоб автоматична рука не вдарилася об численні антени і виступи на корпусі ровера, також потрібно було враховувати освітлення, тінь від автоматичної руки і те, аби вона сама не потрапляла в кадр. Сценарій підготовки кожного знімка відпрацьовують спочатку на Землі на спеціальному тестовому модулі, який носить назву Меггі. 

  Ровер робить селфі не колись захоче, а тільки під час зупинок на буріння, і тільки в цей раз вдалося зняти Curiosity з рівня днища апарату. За словами пілота Карстена, команда Curiosity два роки шукала місце для такого незвичайного знімка. 

  Нагадаємо, у липні цього року NASA опублікувала відеоролик про 11-річну місію ровера на марсі, а згодом у ЗМІ з'явилися знімки "скель Міссула" на Марсі.  

  Попередній матеріал
  Хроніка АТО за добу: На Донецькому напрямку напруга не вщухає
  Наступний матеріал
  Радник Президента відзвітував про форму для бійців ВДВ, які візьмуть участь у Марші Незалежності
  Теги:
  Loading...