NASA

У NASA довели наявність потоків рідкої води на Марсі

  У космічному агентстві повідомляють про визначне відкриття на Червоній планеті.

  Дані, отримані з марсіанського орбітального апарата Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), слугують переконливими доказами наявності на Марсі потоків рідкої солоної води, які з'являються сезонно. Про це йдеться на сайті американського космічного агентства. Згадані потоки проявляють себе в теплу пору року і зникають з настанням холодів. 

  Зі слів дослідників, потоки солоної води з'являються і зникають на схилах пагорбів в кількох місцях Червоної планети. Загальна ширина потоків, як правило, не перевищує п'яти метрів, а завдовжки вони сягають 100 м. Як зауважують вчені, солі були виявлені лише в районах протікання сезонних річок. Планетологи зауважують, що наявність солоної води є важливою для потенційного існування життя на Червоній планеті (вода без солей швидко б замерзала).

  До таких висновків планетологи дійшли, проаналізувавши високоякісні знімки, отримані науковим інструментом High Resolution Imaging Science Experiment (HiRISE) орбітального марсіанського апарату Mars Reconnaissance Orbiter (MRO). Відкриття були презентовані сьогодні, 28 вересня, під час прес-конференції. 

  Як повідомляв 5.ua, New Horizons надіслав нові захопливі знімки Плутона.

  Попередній матеріал
  Українська діаспора сильно допомагає переселенцям: надходять сотні тонн гуманітарної допомоги – волонтер
  Наступний матеріал
  Засновник зоопарку в Ялті, який вітав окупацію, прозрів: "Так тобі й треба, більше всіх бігав з прапорами і хотів в Росію"
  Теги:
  Loading...