У Львові відкрили пам`ятник науковцям, яких розстріляли нацисти у 1941-му

  У Львові - відкрили пам`ятник відомим науковцям, яких розстріляли німецькі нацисти 4 липня 1941 року. Ініціаторами монументу стали мерії Львова та Вроцлава. Пам`ятник постав у парку, саме на тому місці, де 70 років тому позбавили життя близько півсотні польських інтелігентів та їхніх близьких.

  Зигмунд Ветулані на відкриття пам`ятника приїхав із донькою. Саме на цьому місці загинув брат його батька, професор Львівської політехніки Казимир Ветулані. Про місце розстрілу дядька Зигмунд Ветулані знав давно, кілька разів уже приїздив до Львова вшанувати його пам`ять. Каже, попри те, що особисто не знав родича, відчуває з ним тісний емоційний зв`язок.

  Зигмунд Вутулані, родич розстріляного: "У моєму вИпадку це розстріляна честь нашої традиції, честь родинної пам`яті. Були знищені записки, документи. Знищено те, що могло тривати більше, ніж людське життя. Тепер до Львова будемо приїжджати за кожної нагоди".

  Серед 28 запропонованих проектів переміг пам`ятник у вигляді арки, складеної з десяти каменів, що символізують 10 заповідей. П`ята заповідь "Не убий" зрушена – за задумом автора. Історик Ярослав Грицак каже -  напередодні відкриття монумента дехто пробував надати події політичного забарвлення, але насправді - арка пам`яті примушує замислитися про майбутнє.

  Ярослав Грицак, історик: "Ніколи більше не може бути війна на українській території, тому що на українській території війна має особливо великі жертви. Якщо хочете зрозуміти чим була колись Україна думайте про сучасну Палестину про Ізраїльсько-Палестинський конфлікт, оце саме що було в Україні у XX столітті".

  Ініціаторами встановлення меморіалу стали мерії  Львова та Вроцлава. 4 мільйони гривень на встановлення монумента теж збирали гуртом. Мери обох міст задоволені зробленим, кажуть це сприятиме зміцненню українсько-польських взаємин.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  Опозиція перемогла на парламетських виборах у Таїланді
  Наступний матеріал
  Вибух на єгипетському газогоні
  Теги: