У Києві провели конкурс юних винахідників

  Космічні кораблі і зброя майбутнього вже існують, та поки що - лише у вигляді макетів. Юні винахідники позмагалися за краще відкриття року. Маленьких науковців з усієї країни назбиралося близько ста тисяч. Дітям пообіцяли - найзатребуваніші суспільством відкриття запатентують безкоштовно.

  Перш ніж привітатися, Сергій перевіряє теплоту руки датчиком. А результат бачить на моніторі ноутбука:

  Сергій Озірний, винахідник: "У вас якісь руки холодні".

  Хлопець запевняє - його винахід надзвичайно корисний:

  Сергій Озірний, винахідник: "Можна використовувати при будівництві, можна взяти мій датчик, пройти по будинку, подивитись, де найбільший тепловий потік і де треба ізолювати будинок".

  Назар приготував презент для української армії. Його винахід називається "рельсотрон". Це щось схоже на гармату, але стріляє швидше, точніше та.... дешевше, запевняє вундеркінд:

  Назар Карпенко, винахідник: "Очень высокая точность, намного больше, чем у зенитных ракет, что будет позволять сбивать боеголовки. Если использовать ракеты "томагавк", то затраты на выстрел будут около миллиона доларов, а на выстрел с "рельсотрона" - от сотни до полутысячи долларов, всего-навсего".

  Виховувати водіїв своїм винаходом збирається житомирянин Вадим Химич. Вундеркінд вигадав  алкотестер:

  Вадим Хіміч, винахідник: "Водій повинен сісти в авто, взяти його, подути в нього. Якщо він виявить сліди алкоголю - автомобіль не заведеться. Якщо він не подує - авто не заведеться".

  Винаходом уже зацікавилися працівники ДАІ. Втім, кажуть, алкотестер легко обдурити - замість  п`яного водія подихати може тверезий пасажир. Цей недолік Вадим збирається виправити, а потім винахід запатентувати. Мріють про це й інші діти-вундеркінди. У Малій академії наук кажуть - це реально. Однак гроші за використання ідеї до повноліття дитина отримати не зможе:

  Анатолій Марущак, керівник центру впровадженя інноваційних технологій: "Навіть якщо дитині буде 7 років, автором розробки буде вона, тобто у свідоцтві буде значитись, шо автор - вона. А от хто буде правокористувачем, це буде, якщо він навчається десь в якомусь гуртку - власником може бути гурток, а винахідник отримувати роялті або іншу винагороду, або це батьки, які можуть виступати представниками автора винаходу".

  Допомогти безкоштовно отримати патент науковці обіцяють двадцятьом вундеркіндам, чиї винаходи визнають найзатребуванішими.

  Юлія Фінгарет, Ігор Пльонкін, 5 канал.

  Попередній матеріал
  МЗС: українці під час повені у Таїланді не постраждали
  Наступний матеріал
  "Міст Кирпи" відкрили для проїзду в обидва боки
  Теги: