У Києві пройшов конкурс юних винахідників [відео]

  Ідеї та винаходи, які покликані покращити життя українців, презентували у столиці. Щоби позмагатися у креативності, до Києва з`їхалися більше двохсот юних "кулібіних" з усієї України.

  Харків`янин Ілля Журавський представляє на конкурсі юних винахідників проект модернізації домашніх капців. Розповідає, як енергією, яку виробляє людина під час ходьби, заряджати лампочки і навіть мобільні телефони.

  Ілля Журавський, учасник конкурсу: "Система является очень перспективной, главным ее преимуществом является широкий спектр применения, то есть устройство может использоваться практически везде".

  Кординатор конкурсу винахідників розповідає, що до участі у змаганні після ретельного відбору запросили 220 учасників з усіх куточків України. Шукали - непересічних і талановитих.

  Максим Дмитренко, організатор конкурсу: "Учні цікавляться глибокою наукою - не поверхневими якимись дослідженнями, тобто, це значно виходить за рамки шкільної програми".

  Розробками молодих програмістів вже зацікавилися дорослі науковці, зокрема - у Національному інституті космічних досліджень.

  Наталія Куссуль, заступник директора Національного інституту космічних досліджень НАНУ: "Державні органи, зокрема Міністерство екології, замовляє розробку подібних систем екологічного моніторингу за великі мільйони і у іноземних фірм, бо немає готових розробників, а школярі розробляють своїми силами прототипи подібних програм - вони готуються, щоб стати такими розробниками в Україні".

  Школярі презентують свої проекти у п`яти конкурсних номінаціях - математика, фізика-астрономія, комп`ютерні науки, інженерія та енергетика. Самі учасники розповідають - між собою конкуренції не відчувають.

  Учасники конкурсу: "Учасники просто чудові - ми обмінюємось своїм досвідом, поскільки ми поділені на категорії, і кожна категорія - це учасники, які зймаються однією і тією ж тематикою".

  Учасники конкурсу: "Это живое общение, это люди с идентичными интересами, это, ну как сказать, это жизнь, это классно".

  Учасники конкурсу: "Приємно бачити, що науковий потенціал, молодіжний потенціал, такий доволі розвинений в Україні".

  Спектр винаходів, які беруть участь у конкурсі, надзвичайно широкий: від ідеї видобутку теплової енергії з коров`ячого молока до радіокерованого робота для дослідження стану каналізаційниїх труб і макета підземного сховища для ядерних реакторів.

  Переможці Національного відбору вже у травні позмагаються з колегами на всесвітньому конкурсі юних винахідників у Сполучених Штатах Америки.

  Андрій Ковальов, Іван Головач, 5 канал

  Попередній матеріал
  В німецькому притулку для тварин собака опікується дикими кабанчиками
  Наступний матеріал
  У Палестині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою - щонайменше 5 загиблих
  Теги: