фестиваль 5.ua

У Києві на фестивалі "Sikorsky Challenge 2015" представлені роботи та снайперські гвинтівки

У Національному технічному університеті КПІ представлені інтелектуальні машини, роботи, снайперські гвинтівки підвищеної точності. Там розпочав роботу фестиваль інноваційних технологій "Sikorsky Challenge 2015".

Учасники змагань презентують майже 300 розробок, які можуть знадобитися у повсякденному житті, на війні та в космосі. Торік лауреати конкурсу отримали 23 млн грн інвестицій на реалізацію своїх проектів.

Група київських школярів презентує на фестивалі проект міні-смартлабораторії. Це коли напохваті немає нічого, окрім смартфона. Завдяки науковому підходу пристрій перетворюється у ваги, або стає приладом для вимірювання потужності енергозберігальної лампочки. Останню розробку школярі перевірили у супермаркетах.

Цього року на фестивалі представлено чимало і розробок військового призначення. Юні науковці розробили адаптивну танкову броню, систему охолодження для гвинтівки та пристрій для підняття медичних нош. Крім того, представлений робот, якого військові можуть використовувати для розвідки. Проте розробник ділиться, хоче, щоб його винаходи служили мирним цілям.

Торік переможцем конкурсу став проект розвідувального безпілотника. Для його удосконалення група розробників отримала від інвесторів 13 млн грн і розпочала серійний випуск дронів. Який винахід визнають найкращим цього року, військові пристрої чи розробки для майбутнього, стане відомо вже за кілька днів. Нагородження переможців конкурсу відбудеться у п'ятницю, 16 жовтня.

Юлія Божко. Дмитро Демішев, "5 канал".

Нагадаємо, у липні американська компанія MegaBot викликала на битву японського робота-конкурента - Suidobashi.

Попередній матеріал
Сьогодні стартує набір до кіберполіції
Наступний матеріал
Сьогодні на Сході має розпочатися третя черга відведення озброєння - Ткачук
Теги:
Loading...