dt.ua

Норвезькі археологи підтвердили одну з подій середньовічної саги

  У "Сазі про Сверрира" описано боротьбу за норвезький престол

  Норвезькі археологи підтвердили правдивість однієї з подій, описаної в "Сазі про Сверрира" – норвезькому літописі, який розповідає про події 1177–1202 років. Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

  У 2014 році під час розкопок у місті Трондхеймі вчені виявили фрагмент скелета чоловіка в покинутому колодязі. Про знахідку повідомляється в прес-релізі Норвезького інституту дослідження культурної спадщини. Радіовуглецевий аналіз решток показав, що вони датуються ХІІ століттям. Подальші розкопки дозволили виявити безліч каменів, якими цей чоловік був завалений.

  У "Сазі про Сверрира" описуються події боротьби за норвезький престол між Сверриром та іншим претендентом. Під час облоги фортеці Сверресборг у 1197 році загарбники скинули в колодязь тіло одного із захисників для того, щоб залишити місто без води. Колодязь був завалений камінням. Сучасні дослідники не вірили у правдивість саги, але тепер одна з подій, описаних у ній, знайшла підтвердження.

  Відомо, що Конунг Сверрир Сігурдссон правив у Норвегії з 1184 по 1202 роки. Він був сином виробника гребінців з Фаррерських островів, хоча, за словами його матері, справжнім батьком його був норвезький король Сігурд II. Сверрир очолив партію "берестеників", яка виступала проти норвезького короля (конунга) Магнуса Ерлінгссона і захопив владу в 1177 році. Після поразки Магнуса в битві в 1184 році Сверрир став одноосібно правити країною. У 1196 році в Норвегії почалася наступна громадянська війна, що тривала до смерті конунга в 1202 році.

  Як повідомляв 5.ua, у січні 2016 року вчені виявили найдавнішу казку у світі.

  Попередній матеріал
  У Нацгвардії викрили шахрая, що приніс до ломбарду держмайна на 80 тис. грн
  Наступний матеріал
  Командири розвідувальної роти окупантів масово пишуть рапорти на звільнення

  Ізраїльські дайвери випадково зробили сенсацію у світі археології

  Турецькі археологи знайшли незвичайну античну мозаїку

  У Британії опублікують загублену казку 100-річної давнини

  У Данії знайшли рукопис відомого казкаря Андерсена

  У Києві презентували "Село, в якому народжуються казки"

  5 канал - трансляція наживо