gazeta.ua

У Болгарії археологи знайшли храм, якому 7,5 тис. років

  У ході розкопок на Великому острові в Дуранкулак, що в Болгарії, археологи знайшли унікальний храм, вік якого - 7500 років.

  У 1970-х рр. там вже були знайдені сліди однієї з найстаріших праісторичних культур Європи, повідомляє болгарське видання БНТ.

  Після більш ніж 11-річної перерви цього літа болгарські археологи продовжили розкопки і знайшли кам'яну будівлю, яка, як вважають вчені, є однією з найбільших в Європі будівель того періоду. Там же знайшли ​​і кам'яну піч, яку використовували не менше 80 років, та різні релігійні предмети. За словами археологів, будівлю свого часу поруйнував землетрус.

  Археолог Петро Зідаров розповів, що будівля, імовірно, мала кілька поверхів, а її загальна площа становила більше 200 квадратних метрів або 400, якщо вона була двоповерховою. "Люди, що жили на цьому місці, були не лише вмілими будівельниками, а й були одними з перших, хто почав виплавляти метали - брали самородки міді, золота, робили з них прикраси та продавали їх, навіть грекам", - пояснив археолог. Знайдене кам'яне місто на Великому острові є всесвітнім пам'ятником культури, адже показує, як жили люди в кам'яно-мідну епоху.

  Як повідомляв 5.ua, 8 вересня на Поштовій площі у Києві виявили нові археологічні знахідки XVII століття.

  Попередній матеріал
  Кінець 50-річного збройного конфлікту: президент Колумбії та лідер повстанців потисли руки
  Наступний матеріал
  Лисенко: За минулу добу бойовики тричі здійснили провокації на Луганському напрямку, працював ворожий снайпер
  Теги:
  Loading...