Свій винахід у США презентуватимуть одеські студенти

  Свій винахід - у Сполучених Штатах - презентуватимуть одеські студенти. Це пристрій, який дозволяє користуватися інтернетом людям із вадами зору та слуху. Презентація відбудеться у рамках «Імеджин кап» – своєрідного чемпіонату з програмування. Його влаштовує компанія "Майкрософт" у Нью-Йорку.

  Євгену та Дмитру по 20 років. Утім, вони з властивою одеситам самовпевненістю взялися за розв`язання глобальних проблем людства. Саме такою була тема цьогорічного «Імеджин кап». Хлопці розробили комп`ютерну програму, яка дозволить людям із вадами слуху та зору користуватися інтернетом.

  Євген Павлій, винахідник: "Пользователь слепо-глухой нажимает кнопку на джойстике, запускается вибрация, которая говорит ему, сколько пунктов в меню - здесь, допустим, четыре, хорошо, и потом ему рассказывает, что фокус находится на Е, D, и буквы постепенно читает".

  Усе, що здорова людина бачить, користувач чудо-джойстика відчуває долонею. Принцип той самий, що й у шрифті Брайля, тільки замість випуклих крапок на аркуші - вібрація різної сили.

  Дмитро Городницький, винахідник: "Нам, как людям, которые обладают зрением и слухом очень сложно переключиться на какое-то тактильное восприятие, но даже мы, используя некотрую техническую помощь, сверяясь со шрифтом Брайля, можем воспринимать эту информацию".

  Тестували винахід у товаристві сліпих. Там його оцінили на відмінно. У світі вже існують пристрої, що допомогають незрячим та глухим користуватися інтернетом. Та коштують вони тисячі доларів. Для роботи з програмним забезпеченням українських студентів -  досить придбати джойстик за 10 доларів. Але ж і конкуренти підготувалися непогано.

  Олексій Туманов, керівник проекту: "Ребята в мире делают много интересных вещей. Например, российская команда сделала программное средство, которое позволяет обучать детей построению оригами. Они считают, что с помощью этого программного средства они могут развить у детей креативность, продуктивность, эффективность, приучить их обучаться".

  Чи вдасться одеським винахідникам вразити світ своєю ідеєю, стане відомо вже наступного тижня.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Туреччині загинули 2 військових під час нападів курдський бойовиків
  Наступний матеріал
  Гучний скандал у британській пресі
  Теги: