Сувої Мертвого моря викладе в Інтернет Google [відео]

  Унікальні давньоєврейські рукописи викладе у мережі Інтернет пошукач "Ґуґл". Доступ до текстів зроблять вільним. На думку авторів проекту, публікація рідкісних сувоїв буде корисною для істориків, які зможуть заощадити гроші та час.

  Ізраїльське управління пам`яток та американська компанія "Google" підготували для поціновувачів давніх манускриптів приємний сюрприз. Експерти оцифрують та викладуть у всесвітню мережу давньоєврейські Кумранські манускрипти, більш відомі як сувої Мертвого моря. Тепер з ними зможуть безкоштовно ознайомитись науковці з усього світу.

  Пніна Шор, представник Ізраїльського управління пам`яток: "Мова йде про дуже цінну знахідку минулого сторіччя яку ми опублікуємо завдяки найновішим технологіям. Ми поєднаємо минуле і майбутнє і відкриємо доступ до цих текстів усім".

  Ці тексти створили дві тисячі років тому. Автори проекту викладуть в Інтернеті фотографії оригіналів сувоїв високої якості. Перші знімки з`являться у мережі протягом найближчих кількох місяців. Тексти перекладуть на грецьку, англійську та інші мови.

  Йоссі Матіас, представник компанії "Ґуґл" в Ізраїлі: "Ми вважаємо, що це матиме неабиякий вплив на збереження і поширення всесвітньої культурної спадщини".

  Кумранські сувої вперше стануть доступними широкій публіці. Нині їх зберігають в музеї Ізраїлю в Єрусалимі. Кожному вченому, який приїжджає для роботи з рукописами виділяють на це не більше трьох годин. Манускрипти Мертвого моря - це понад 30 тисяч рукописів, виявлених в 1947 році в печерах Юдейської пустелі в Ізраїлі. У них - біблійні тексти, апокрифи та література кумранської християнської спільноти.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Затримання Данилишина свідчить про обґрунтованість запиту до Інтерполу,- Кожара
  Наступний матеріал
  Словаччині загрожує екологічне лихо подібне угорському
  Теги: