Фото nasa.gov

Супутник NASA New Horizons успішно здійснив перший в історії обліт Плутону

  New Horizons подав сигнал, що вцілів після зближення з Плутоном.

  Сигнал, отриманий від космічної станції, свідчить про те, що він успішно облетів карликову планету та залишився цілим. Про це повідомляє NASA.

  "Я знаю, що цим великим успіхом сьогодні ми надихнули нове покоління дослідників, і ми з нетерпінням чекаємо на подальші відкриття", - сказав адміністратор NASA Чарльз Болден. За його словами, вони "у черговий раз підняли планку людського потенціалу". Запрограмований "телефонний дзвінок" про завершення польотної операції закінчив тривожний 21-годинний період очікування. Супутнику було доручено зібрати максимальну кількість даних, а не спілкуватися із Землею, поки він знаходився за межами Плутона.

  "Разом із успішним обльотом Плутона ми святкуємо подію завершення золотої ери дослідження планет", - сказав Джон Грунсфелд, помічник адміністратора Управління наукових польотів NASA у Вашингтоні. "Нова ера освоєння Сонячної системи тільки починається. Місією NASA буде розкрити таємниці Марсу, Юпітеру, Європи та світів навколо інших сонць у найближчі роки", - додав він.

  Супутник вилетів із Землі у січні 2006 року та зібрав дуже багато інформації. Щоб відправити на Землю так багато даних, знадобиться 16 місяців. Плутон – це перший об'єкт пояса Койпера, New Horizons продовжить подорож углиб пояса, де тисячі об'єктів - це підказки про те, як утворилася Сонячна система. Загалом місія New Horizons розрахована на 15-17 років.

  Науковців із цим досягненням вже привітав президент США Барак Обама. У своєму Twitter він розмістив отримане NASA фото з Плутону.

  Попередній матеріал
  ВР ратифікувала угоду з Німеччиною щодо надання Україні півмільярда євро на відбудову Донбасу
  Наступний матеріал
  Бойовики та російські військові планують новий наступ щонайменше за трьома напрямками – РНБО
  Loading...