Planetary Society

Супутник на сонячних вітрилах зробив перше селфі

  Знімок був отриманий 8 червня 2015, однак повністю завантажити його вдалося наступного дня через низьку швидкості передачі даних наземному центру.

  Ученим вдалося до кінця завантажити перше селфі супутника LightSail, що працює на сонячних вітрилах. Про це повідомляється на сайті Planetary Society.

  Селфі було отримано ще 8 червня 2015 за допомогою однієї з бортових камер апарату LightSail, однак знімок повністю не завантажився через низьку швидкості передачі даних наземному центру. Це вдалося зробити пізніше під час чергового прольоту апарату над наземною станцією спостереження. Наразі команда супутника зайнята завантаженням зображення з другої камери LightSail.

  Як повідомляє Lenta.ru, учені визнали місію LightSail вдалою: вперше в історії вдалося розкрити сонячні вітрила на навколоземній орбіті. Оскільки супутник починає поступово сходити з орбіти, фахівці мусять прийняти рішення щодо його подальшої долі та проведення низки завершальних експериментів.

  Видання зазначає, що LightSail складається з чотирьох сонячних вітрил трикутної форми і трьох супутників CubeSat. За задумом, апарат може приводитися у рух під дією тиску сонячного світла, подібно до того, як за допомогою вітру по воді переміщаються вітрильники. Загальна площа сонячного вітрила, виготовленого з полімерного матеріалу під назвою майлар, дорівнює 32 квадратні метри.

  На орбіту LightSail був запущений 20 травня 2015 за допомогою ракети-носія Atlas V. NASA продемонструвало відео, на якому супутник LightSail пересувається небосхилом на сонячних вітрилах.

  Попередній матеріал
  Міністр запевняє, що пожежа на нафтобазі під Києвом не призведе до екологічної катастрофи
  Наступний матеріал
  Процес виведення з експлуатації блоків ЧАЕС буде тривати до 2064 року – гендиректор
  Теги:
  Loading...