Стів Джобс залишив посаду гендиректора Apple

  Культова постать комп`ютерного світу - Стів Джобс пішов із посади гендиректора корпорації Apple. Причина - загострення хвороби. Останні півроку - Джобс був на лікарняному через рак підшлункової залози. Проте час від часу - повертався до роботи, щоби особисто презентувати чергові новинки Apple. Замість нього - обличчям компанії стане найближчий заступник - Тім Кук.

  Його називали головним "макропроцесором" компанії, а ще батьком iPod, iPhone та iPad. Стів Джобс пішов з посади генерального директора компанії Apple. 

  Френсіс Лунь, фінансовий аналітик: "Стіва Джобса передусім пам`ятають за три технічні продукти, які змінили   життя багатьох людей по всьому світу - це iPod, iPhone та iPad. Можна навіть сказати, що завдяки йому ми інакше стали використовувати  телефонні трубки і комп`ютери. Тепер у них купа інших функцій".

  Рада директорів прийняла його відставку. Її причина - давно не таємниця - стан здоров`я. Вже більше півроку Джобс перебуває у безстроковій відпустці. У своєму листі до Ради директорів він написав -  я завжди знав, що  настане день, коли я не зможу більше виконувати обов`язки гендиректора компанії на тому рівні, якого від мене чекають. І ось цей день настав. Але я вірю, що дні яскравої слави Apple ще попереду. 

  Кальянраман, інженер програмного забезпечення: "Навіть без Стіва Джобса компанія буде процвітати, адже він фактично не керував нею останні  два роки через проблеми зі здоров`ям".

  Штефен Келлі, спеціаліст з технічної підтримки: "Не думаю, що докорінно щось  зміниться з відставкою Джобса. У Apple вже напрацьована база клієнтів і сталий імідж. Це потужний бренд, який говорить сам за себе".

  Стів Джобс залишив за собою посаду голови ради директорів. Проте обличчям компанії запропонував стати  48-річному Тіму Куку. Його називають генієм тіні Джобса, а ще - його правою рукою. У компанії він дотепер опікувався операційною діяльністю.

  Коли Стів Джобс очолював Apple і навіть презентував новинки, люди купували його товари, бо вважали, що він - геніальний розробник. Тепер на його місце прийде інша людина. Але клієнти вже обиратимуть продукт Apple не за гучне і розкручене  ім`я, а за практичність і функціональність.

  Новину про заміну керівництва Apple інвестори сприйняли збентежено. Акції впали майже на шість відсотків, але до кінця дня ситуація виправилася. Apple - найдорожчий бренд у світі і оцінюється у 153  мільярди доларів.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Луганщина: комунальники домоглися арештів помешкань боржників
  Наступний матеріал
  Три місяці без гарячої води живуть мешканці десяти будинків на Печерську
  Теги: