Стартувала виставка винаходів юних науковців "Майбутнє України"

  Понад сотня юних науковців з усіх регіонів представили свої винаходи на виставці "Майбутнє України". До столиці школярі привезли розробки з робототехніки, машинобудування, екології та електроніки. Усі пристрої, впевнені діти, зможуть полегшити побут та роботу людей. Серед найкращих розділять нагороду - 30 тисяч гривень.

  Якщо немає на кого залишити квіти під час відпустки - поливати їх може робот. Його винайшов одинадцятикласник Андрій з Прикарпаття. Помічника хлопець запрограмував поливати рослини щотридні. Винахід вже отримав практичне застосування. 

  Андрій Стоян, винахідник: "Він стоворений для поливу кімнатних рослин за відсутності, наприклад, під час літніх канікул у школі. У нас в класі стоїть такий уже робот. Вазонки засихають, і щоби техніка допомагала людям".

  Екологічно чистий транспорт для села пропонує житомирець Олександр Авраменко. Підрахував: гібрид автомобіля і літака може коштувати близько 30-ти тисяч доларів. Припускає, летіти машина зможе близько 40-ка хвилин зі швидкістю до 90 кілометрів за годину, їхати трохи повільніше, але набагато довше.

  Олександр Авраменко, винахідник: "Є місто і є село. Є якась перепона - болото, ліс, річка, ще щось. Він розкладає ці крила за допомогою системи електродвигунів маленьких, які відповідають за розкладання, він перелітає, і далі також може їхати".

  Пальне із ряски - екологічно чисте та дешеве - пропонує виробляти буковинець Іван Ступа. Хлопець підрахував: з 6 кілограмів звичайної ряски можна отримати 1 літр спирту.

  Іван Ступа, винахідник: "А цей спирт далі використовується, як пальне, тобто він змішується зі звичайним бензином А-92, А-95, і використовується вже в звичайних автомобілях". 

  Оцінювала винаходи школярів комісія на чолі з академіком Віктором Грінченком. Організатори конкурсу кажуть, найкращі роботи не лише відзначать преміями, а й запатентують. 

  Віктор Грінченко, директор Інституту елекромеханіки національної академії наук України, голова експертної комісії: "Я дуже люблю цей вислів Ейнштейна, особливо коли мова йде про роботу з молоддю: "В житті дуже багато таких ситуацій, коли уява більш важлива, ніж знання". І оця розкріпачена уява, уява, підкріплена дуже великою роботою по вивченню літератури, по вивченню робіт інших авторів - це дійсно національне надбання".

  Оксен Лісовий, директор Малої академії наук України: "Діти, чиї роботи потребують захисту інтелектуальної  власності, будуть зразу внесені в базу даних центру і поставлені в чергу на патентування".

  На конкурс "Майбутнє країни" цьогоріч подали свої роботи близько 2 сотень юних винахідників. Журі відібрало для виставки 111 найкращих робіт. 

  Ксенія Дворнікова, Орест Пона, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Масове ДТП за участі 40 автівок у Китаї - 6 загиблих
  Наступний матеріал
  КМДА: за 4 роки на підготовку до Євро-2012 пішло більше 5 млрд. грн.
  Теги: