Співробітники Житомирського науково-дослідного інституту погрожують голодуванням [відео]

  7 років задарма працюють співробітники Житомирського науково-дослідного інституту радіосистем. За цей час держава заборгувала їм 2,5 мільйони гривень. Доведені до відчаю люди влаштували акцію протесту і погрожують оголосити голодування.

  Онкохворому Івану Вовку держава заборгувала близько 50 тисяч гривень. Чоловік каже - ледь зводить кінці з кінцями, бо пенсії не вистачає навіть на ліки. Каже, стомився оббивати пороги, щоб отримати зароблене.

  Іван Вовк, пікетник: "Куди тільки не звертався і Президенту, і в Уряд, Верховну раду, по правам людини, в міністерство оборони, мене скрізь відфутболили. Ви представте, скільки грошей на ліки треба. Де закон наш?"
   
  Галина Ткачук, пікетниця: "Десь у якогось часника знайдуть людей, які працюють без грошей, то раби називаються. А коли ми працюємо 6-7 років без зарплати, хто на пенсію, хто за рахунок чоловіка, дітей, то ми не раби. Ми просто щасливі люди".

  Із понад 600 працівників успішного колись Житомирського науково-дослідного інституту радіосистем, який працював на безпеку держави, лишилося два десятки. І ті - вже 7 років не отримують зарплатні. Нарікають змогли б і самі знайти фінансування, однак Інститут підпорядкований Міноборони, є стратегічним об`єктом і не підлягає приватизації.

  Микола Мозговий, начальник профкому Житомирського науково-дослідного інституту радіосистем: "З 2005 року припинилося фінансування держзамовлень, а з 2006-го року з лютого місяця ми не отримуємо заробітну плату по цей день. Наше підприємство не підлягає приватизації і до нас не йде інвестор. Нас ніхто не захоче викупити".
   
  Вивести підприємство зі списку стратегічних об’єктів та дозволити приватизацію - вимагають пікетники від Кабінету міністрів та Верховної ради. Переконані - тоді знайдуть інвестора, який вирішить їхні проблеми. До протестувальників прибули керівники області - і пообіцяли: конфлікт владнають.

  Ярослав Долгих, заступник голови Житомирської обласної держадміністрації: "Міністерство оборони погодилося з тим, що воно не заперечує проти виключення цього підприємства із переліку стратегічних. Головне сьогодні – розблокувати ситуацію і запустити сюди ці кошти. Якщо влада береться за ці питання, то такі речі робляться швидко. Насправді це може зайняти декілька тижнів, включно з підписом Президента на законі".
   
  Мітингувальники черговим обіцянкам не вірять. Вони дали чиновникам два тижні на виконання вимог. Інакше обіцяють почати безстрокове голодування.

  Оксана Трокоз, Назарій Томчук, Житомир, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Поранений охоронець з "Каравану" прийшов до тями
  Наступний матеріал
  У Бельгії страйкують залізничники
  Теги: