lenta.ru

Шведський фізик пропонує об'єднати теорію струн і петльову квантову гравітацію

  Фізик-теоретик Сабіна Хоссенфельдер зі Стокгольма пропонує вважати два альтернативні претенденти на "теорію всього", а саме теорію струн та петльову квантову гравітацію, сторонами однієї медалі.

  На думку дослідниці, на сьогодні петльова квантова гравітація досягла великого прогресу. Про це вона розповіла на сторінках онлайн-видання Quanta Magazine.

  Як повідомляє Хоссенфельдер, розширення петльової квантової гравітації у вищих вимірах включають в себе, подібно до теорії струн, суперсиметрію. Для того, щоб петльова квантова гравітація не суперечила спеціальній теорії відносності, перша, як вважає фізик Родольфо Гамбіні з Уругваю, вимагає введення взаємодій, схожих на взаємодії в теорії струн.

  Фізик-теоретик Герман Верлінде з Прінстонського університету вважає, що петльова квантова гравітація може допомогти досягти прогресу в розумінні ідеї AdS/CFT-відповідності (anti-de Sitter/conformal field theory correspondence) між конформною теорією поля і гравітацією. У своїй недавній роботі, як повідомляє Хоссенфельдер, фізик за допомогою методів петльової квантової гравітації описав тривимірний простір-час (у якому дві координати просторові і одна - часова).

  Нині над теорією струн працюють кілька тисяч фізиків-теоретиків. Теоорія струн - це напрям теоретичної фізики, що вивчає динаміку взаємодії не точкових частинок, а одновимірних протяжних об'єктів, так званих квантових струн. Над петльовою квантовою гравітацією працює в сотні разів менше фахівців. Більшість струнних теоретиків не сприймають всерйоз петльову квантову гравітацію. Теорія струн заснована на припущенні існування на планківських масштабах гіпотетичних одновимірних об'єктів - струн, збудження яких інтерпретуються як елементарні частинки і їх взаємодії.

  Ця теорія є послідовним розвитком квантової теорії поля, яка на сьогодні є математичним апаратом для сучасної фізики елементарних частинок - Стандартної моделі. На відміну від теорії струн, петльова квантова гравітація припускає існування дискретної сітки простору-часу, утвореної квантовими осередками. Динаміка цих осередків й визначає структуру простору-часу.

  Як повідомляв 5.ua, 14 січня 2016 року в Китаї анонсували здійснення першої в історію квантової телепортації між Землею та космосом вже влітку 2016-го. 

  Попередній матеріал
  Настав час порушувати питання Криму на міжнародному рівні – Чорновіл
  Наступний матеріал
  У Харкові спіймали на хабарі заступницю голови РДА та прикордонника