svit24.net

Шведські вчені вперше у світі проведуть лікування стовбуровими клітинами дітей ще в утробі матері

  За допомогою стовбурових клітин учені проведуть лікування дітей із хворобою - крихкими кістками.

  Науковці спробують допомогти дітям, які страждають від хвороби крихкості кісток, через яку руйнуються кістки, ще в утробі матері, аби діти могли з'явитися на світ з більш міцним скелетом, повідомляє New Scientist.

  "За нашою інформацією, це перша клінічна терапія з використанням стовбурових клітин в утробі матері", - говорить Сесілія Гозерстром з Каролінського інституту в Стокгольмі у Швеції та координатор такої терапії в Європі. "Було кілька подібних справ, якими в тому числі займалися й ми, але донині ще не було підходящої терапії".

  Учені пояснюють, що хвороба крихких кісток - це генетичне захворювання, при якому мутує ген, що відповідає за виробництво колагену – жорсткого і гнучкого матеріалу, який зміцнює кістки. Отже науковці будуть проводити лікування плодів від 20 тижнів за допомогою стромальних стовбурових клітин, які містять копію гена колагену.

  Так, від січня 2016 року вчені проведуть лікування 15 плодів і 15 немовлят. Порівнявши кількість переломів в обох випадках, вони зможуть визначити те, наскільки ж дієвим є лікування дітей в утробі матері. На думку лікарів-науковців, пересаджені стовбурові клітини імовірніше будуть прийняті плодом, ніж народженою дитиною, оскільки у плода ще не розвинена імунна система. Це також дає змогу вводити плоду більші дози стовбурових клітин.

  Як повідомляв 5.ua, у квітні 2014 року вчені вперше клонували стовбурові клітини із тканин дорослого чоловіка.

  Попередній матеріал
  У Хмельницькому зустріли правоохоронців, що повернулися із зони АТО (фото)
  Наступний матеріал
  СБУ затримала диверсантів, які готували теракти у Краматорську
  Теги:
  Loading...