Шведські науковці створили клей для зрощування кісток [відео]

  У Стокгольмі науковці зробили революційний винахід. Вони створили диво-клей для лікування переламів кісток, який зможе замінити традиційну хірургію.

  На зміну гіпсу та титановим пластинам прийде клей - переконані шведські нейроінженери. Співробітники королівського технологічного інституту в Стокгольмі працювали над формулою, що склеюватиме кістки людей, упродовж чотирнадцяти років. Науковці погоджуються - відкриття було того варте. Тести довели - суміш надійно склеює кістки, тож лікарі зможуть відмовитися від використання металевих імплантів для лікування складних переламів. На думку науковців, їхнє відкриття у рази пришвидшить одужання пацієнтів, а медикам значно спростить роботу.

  Міхаель Малкох, хімік: "Ви просто поєднуєте складові А та Б, а тоді виконуєте операцію з мінімальною інвазією. Хірург просто відкриває дві склянки, змішує вміст обох до бажаної густоти і наносить клей на кістки".

  Досі схема лікування складних переламів була традиційною: кістки хворих скріплювали за допомогою гвинтів і титанових пластин. А після зростання кістки - виймали їх під час повторної операції. Однак, багато пацієнтів решту життя живуть із металічними вставками. Такий спосіб лікування має побічні ефекти, особливо для літніх людей, які найчастіше страждають від переламів. Адже не кожен пацієнт легко переживає загальний наркоз під час операції.

  Ханс Фон Хольст, професор нейроінженерії: "Коли ми застосовуватимемо клей - не буде потреби у загальному наркозі для пацієнтів. Ми обмежуватимемося лише місцевим. А це означає, що операції будуть коротшими, а у літніх людей буде менше ускладнень".

  Фахівці кажуть - революційний спосіб дозволятиме склеювати не лише кістки кінцівок, але й складні перелами щелеп і хребта. До того ж клей біо-розкладається і виводиться з організму. На думку шведських фахівців, їхній винахід допоможе стрімко старіючому населенню Європи бути здоровими, незважаючи на вік. 

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Львові попрощались із Михайлом Горинем [відео]
  Наступний матеріал
  У Києві пройде фестиваль французького кіно
  Теги:
  Loading...