Шведські лікарі винайшли новий метод локалізації болю у хворих [відео]

  Побачити біль - таке завдання поставили перед собою шведські лікарі, і зробили це. Завдяки новому методу досліджень, медики навчилися локалізувати біль, навіть якщо сам пацієнт не може пояснити, де саме болить. Це дає надію на ефективніше лікування багатьох хвороб.

  Біль можна відчути, але не можна побачити. Це ускладнює діагностування багатьох хвороб. Звичайно, якщо в людини зламана нога - очевидно, де болить. Але сильний біль у спині чи в животі - часто складно локалізувати. Цю проблему вирішили шведські учені.

  Уже понад 10 років вони застосовують позитронно-емісійну томографію, або ПЕТ. Під час досліджень пацієнту вводять радіоактивний ізотоп. Це дає можливість створити об`ємну картину частини тіла. Але тепер до ізотопа додали ще одну речовину. Вона накопичується саме в тих тканинах, де пацієнт відчуває біль.

  Торстен Горд, професор університету Упсала: "Навіть якщо ми застосовуємо сучасні методи діагностики - магнітно-резонансну або комп`ютерну томографію - ми все одно нічого не бачимо. Але завдяки новому методу - позитронно-емісійній томографії - ми можемо точно визначити, що саме болить у пацієнта. Це надзвичайно важливо для діагностування".

  Найболючіші місця на екрані томографа позначені червоним. Цей метод виявився надзвичайно ефективним для діагностування травм шиї. Їх найчастіше отримують у дорожніх аваріях. Але біль - може не проходити роками, навіть якщо видимих пошкоджень немає. Новий спосіб досліджень дає надію на ефективніше лікування. І водночас - допоможе пацієнтам отримувати кошти на лікування від страхових компаній. Адже довести, що через біль вони не можуть працювати - раніше було дуже складно.

  Рольф Джонсон, пацієнт із болями в шиї: "Біль не можна побачити. Ви можете виглядати цілком здоровим і дуже страждати при цьому. Хіба що вдягнете спеціальний комір, тоді люди питатимуть - "О, що сталося?" Тож, ці дослідження дуже важливі. Завдяки ним людина отримує підтвердження, що вона насправді хвора, і її легше вилікувати".

  Новий метод дослідження - поки що не застосовується в лікарнях. Його тестуватимуть ще кілька років. Утім, лікарі упевнені - у них нарешті з`явилися об`єктивні методи дослідження болю. Адже раніше вони орієнтувалися тільки на скарги пацієнтів.

  Марина Кафтан, 5 канал

  Попередній матеріал
  Китайські селяни протестують проти незаконного відчуження землі
  Наступний матеріал
  "Донбас" переміг харківських "акул" у чемпіонаті ПХЛ
  Теги: