Ровер Opportunity зробив вражаючий тривимірний знімок хребта Кнудсен Рідж на Марсі

На думку вчених, мільярди років тому хребет був багатий на воду

Ровер Opportunity почав рух в бік хребта Кнудсен Рідж на Марсі. По дорозі він зробив тривимірний знімок розташовується перед ним височини. Про це йдеться у повідомленні на сайті NASA.

Метою ровера є хребет Кнудсен Рідж, розташований на південній частині долини Марафону, що розтинає західний обід кратера Ендевор. До завдань ровера входить дослідження каменів хребта.

На думку вчених, мільярди років тому хребет був багатий на воду, і планетологи сподіваються за допомогою спектрометра, встановленого на марсоході, відстежити зміни, що відбулися з ґрунтом.

Всі дослідження команда Opportunity сподівається провести без використання флеш-пам'яті ровера, яка в минулому році кілька разів незаплановано перезавантажувалася. Представлені NASA зображення складені зі знімків, зроблених Opportunity в період 29-30 жовтня 2015 року (на 4182 і 4183 марсіанські добу роботи ровера на Червоній планеті).

Нагадаємо, ровер Opportunity висадився на Марсі 25 січня 2004 року. Передбачалося, що він пропрацює на поверхні Червоної планети 90 діб, однак він продовжує функціонувати до сих пір. В даний час на орбіті Марса знаходяться п'ять станцій. З них три - американські: Mars Odyssey (з 2001 року), MRO (Mars Reconnaissance Orbiter, з 2006 року) і MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile EvolutioN, з 2014 року). На поверхні Марса діють ровери Opportunity і Curiosity (з 2012 року). Ровер Opportunity - рекордсмен по тривалості роботи, а Curiosity - найважчий (його маса - 900 кг).

Як повідомляв 5.ua, 21 лютого 2016 року NASA оприлюднило знімок лабіринту Ночі на Марсі

/
/
/

Попередній матеріал
МЗС Литви: Ми ніколи не визнаємо незаконну окупацію і анексію Криму
Наступний матеріал
Полторак розповів про масштаби можливої сьомої хвилі мобілізації

NASA влаштувало 3D-екскурсію поверхнею Марса

Керівник компанії SpaceX планує відрядити людину на Марс до 2025 року

NASA показало нове селфі марсохода Curiosity

NASA спрогнозувало, яким буде життя на Марсі через 20 років

Індійський космічний апарат зробив знімки хмар над вулканом Олімп на Марсі

Місії із запуску людей на Марс матимуть на Місяці першу дозаправку - науковці