Повне сонячне затемнення завершилося о 14:21 за Києвом (РОЗШИРЕНО)

  А розпочалося яскраве природне явище на півночі Канади та в Гренландії. Потім перейшло до Західного Сибіру та простяглося до Китаю. В Росії затемнення спричинило неабиякий наплив туристів до міст, які зазвичай популярністю не користуються.

  Одноденний туристичний бум у південно-сибірські міста Росії. Тисячі людей приїхали подивитися на сонячне затемнення. Найкраще розгледіти рідкісне природнє явище можна було в містах Надим, Новосибірськ, Барнаул та Нижньовартовськ - там сонячний диск став цілковито чорним. У Надимі Місяць закрив Сонце майже на дві з половиною хвилини. За затемненням спостерігали за допомогою спеціальних окулярів та телескопів. Кілька великих екранів у Новосибірську демонстрували затемнення наживо. Чимало людей вирішили зіграти цього дня весілля.

  Ольга Іванова, щойно одружена: "Ми щойно з центрального РАГСу, там кожні десять хвилин реєструють три шлюби. Загалом, за день по місту має відбутися триста весіль".

  Окрім Росії побачити повне сонячне затемнення можна було на півночі Канади, в Гренландії, а також у Китаї. В Піднебесній найкраще природне явище можно будо розгледіти на північному заході країни. Трохи гірше в провінціях Шаньсі, Ганьсу, у Внутрішній Монголії та Гонконгу. Водночас, Пекін затемнення не побачив. А в Індії видовище ледь не зіпусвала похмура погода.

  Ратнашри, директор планетарію: "Ми переживали, що через хмарність не видно буде затемнення. Втім, у планетарій все-таки прийшли багато людей, та й згодом розвиднілося, і все було чудово видно".

  Наступне повне сонячне затемнення очікують влітку наступного року. Побачать його в Індії, Непалі та Бутані. А от росіяни зможуть насолодитися повним затемненням аж за 53 роки.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Лісові пожежі можуть знищити стародавні пам`ятки Туреччини
  Наступний матеріал
  Київ виділив мільйон гривень на подолання наслідків негоди
  Теги:
  Loading...