Stellarium

П'ять планет вишикувалися в один ряд вперше за понад десять років

  За малим парадом планет можна спостерігати до 20 лютого.

  20 січня Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн вишикувалися в однин ряд вперше з 2005 року. Про це пише видання Mashable.

  Як розповіла старший куратор Мельбурнського планетарію Таня Хіл (Tanya Hill), спостерігати за цим явищем можна в усіх куточках планети. При цьому, за її словами, жодного спеціального обладнання не потрібно. "Тисячі років тому наші предки могли помітити їх у нічному небі. Жодного устаткування для цього не треба", - зазначила куратор.

  Спостерігати за малим парадом планет можна буде впродовж місяця – до 20 лютого, якщо дозволятиме погода. При цьому Хілл найбільш оптимальним періодом для спостережень називає кінець січня, оскільки на початку лютого Меркурій буде менш помітним.

  Куратор також додала, що це явище не має особливого значення для астрономів. Але подивитися на п'ять планет в одному ряді справді цікаво, зауважила вона.

  За словами Хілл, такий самий парад п'яти планет повториться у серпні цього року. Найкраще спостерігати за ним буде мешканцям Південної півкулі. Затим таких явищ не відбуватиметься до 2018 року.

  Як повідомляв 5.ua, 23 липня місія Kepler виявила екзопланету, схожу за розміром із Землею. 

  Попередній матеріал
  В російській школі почали випускати газету "Юный путинец"
  Наступний матеріал
  РФ потужно працює, щоб не допустити протестних настроїв на окупованій території Донбасу – українська розвідка

  Астрономи виявили найближчу до Землі потенційно придатну для життя екзопланету

  Американські астрономи виявили "планету-близнючку" Венери

  Дизайнер зобразив 500 екзопланет на одній мапі