Перше сонячне затемнення цього року розпочалося на Землі (РОЗШИРЕНО)

  Перше сонячне затемнення цього року розпочалося на Землі. Побачити це унікальне природне явище зможуть лише мешканці східної півкулі, зокрема, Китаю, Індії та низки африканських держав. Цьогорічна тривалість затемнення - рекордна.

  Місяць закрив сонце не повністю, а лише на 92 відсотки. Скраю видно яскраве вогняне коло. Лише частина мешканців Землі може спостерігати затемнення. Першими помилувалися астрономічним явищем у центральноафриканській республіці. Саме над західним кордоном цієї країни розпочався шлях місячної тіні, що закрила Сонце. Далі побачити затемнення змогли мешканці Кенії, Уганди і Сомалі. 

  Люди: "Як це гарно! У такі хвилини відчуваєш себе лише маленькою частинкою велетенського Всесвіту! Розумієш безцінність життя..."

  Утім, не всі африканці радіють затемненню. Місцеві мешканці - дуже забобонні, і багато з них намагаються сховатися якнайдалі. Здавна деякі африканські племена вважали, що затемнення провіщає війну, посУху, голод чи навіть кінець світу. Вони вірили, що сонце зникає, бо його поглинають злі духи. Щоби відлякати ці сили, африканці били у барабани та голосно співали. ВІдгомін цих забобонів відчувається і зараз.

  Люди: "Трохи моторошно. Велика чорна тінь закриває Сонце. Уявляю, як це лякало первісних людей. Але ми  приїхали здалеку, щоби подивитися на затемнення. Це ж так цікаво! "

  Найдовшу фазу затемнення можна буде спостерігати над Індійським океаном - 11 хвилин 8 секунд. Це рекорд тривалості цього явища. За оцінкою астрономів, він буде побитий лише у грудні три тисячі сорок третього року. Астрономи стверджують - найкраще місце для спостереження за фенОменом - Мальдіви. Далі місячна тінь пройде над Індією та Китаєм, а потім пІде з Землі. Затемнення триватиме трохи менше п`яти годин.

  Попередній матеріал
  Суд Гонконгу виніс вирок у справі судна "Нафтогаз-67"
  Наступний матеріал
  Виставка імпресіоністів відкрилася у Мадриді
  Теги: