ааа dor4.ru

Нобелівську премію отримали двоє фізиків, які "зважили" нейтрино

  Цьогорічну Нобелівську премію в галузі фізики отримали японець Такаакі Кадзіта та канадець Артур МакДональд за свій внесок у відкриття нейтринних осциляцій, які свідчать про наявність маси у нейтрино. Раніше вчені вважали, що маса нейтрино близька до нуля.

  Про це йдеться на офіційному сайті Нобелівської премії. 

  "Вчені дійшли висновку, що нейтрино (стабільні електричні нейтральні елементарні частинки), які протягом тривалого часу вважалися безмасовими, мають деяку масу, хоча і невелику",  - наголошується у повідомленні. Зазначається, що це відкриття стало історичним для фізики і, як очікується, змінить поточне розуміння історії, структури та майбутньої долі Всесвіту. Церемонія нагородження лауреатів відбулася у вівторок, 6 жовтня 2015 року, в Шведській королівській академії наук.

  Нагадаємо, у жовтні 2014 року Нобелівську премію з фізики отримали науковці з японського міста Нагоя Ісаму Акасакі та Хіроші Амано, а також Шуджі Накамура з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі за винахід світлодіодів, а саме "ефективні світлодіоди блакитного спектру".

  Попередній матеріал
  Україна та Естонія працюють над міжнародним проектом щодо захисту прав кримських татар
  Наступний матеріал
  Джемілєв: Питання енергетичної блокади Криму вирішиться до кінця місяця
  Теги:
  Loading...