Названо Нобелівських лауреатів з фізики (репортаж)

  Нобелівських лауреатів з фізики назвала шведська королівська академія наук. Премію присуджено трьом ученим: британцю Чарльзу Као, що працює у Великій Британії та Гонконгу і американцям Вілларду Бойлу та Джорджу Сміту. Дослідження науковців зробили переворот у фотографуванні, заявив нобелівський комітет. Їхні розробки лежать в основі сучасних цифрових фотоапаратів.

  Цифрові фотоапарати, інтернет та сучасне телебачення стали реальністю завдяки цим ученим. Вони зробили неоціненний внесок у розвиток техніки, що застосовується в мікрохірургії та дослідженнях космосу - так вирішив комітет з присудження Нобелівських премій. Віллард Бойл та Джордж Сміт працювали над винаходом світлочутливих напівпровідникових схем, а Чарльз Као - над створенням волоконно-оптичних ліній зв`язку для передачі даних.

  Чарльз Као отримає половину грошової винагороди, яка становить 10 мільйонів шведських крон -  це майже півтора мільйона доларів США. Бойл та Сміт розділять іншу половину призу.

  Напередодні нобелівський комітет оголосив про нагороди у галузі медицини. Лауреатами стали троє американських учених - за відкриття механізму захисту хромосом у людському організмі. Упродовж тижня назвуть також переможців у галузі хімії, літератури, економіки, та лауреата Нобелівської премії миру. Почесні медалі та дипломи за традицією вручатимуть 10-го грудня, у день смерті Альфреда Нобеля, який і заснував цю премію.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Суд почав розгляд справи про позбавлення Берлусконі недоторканності
  Наступний матеріал
  Інфляція в Україні за вересень склала близько 1%
  Теги: