flickr.com

Науковці виокремили 12 типів веселок

  Деякі з веселок не мають одного або двох із семи кольорів.

  Кліматолог із Французького національного центру метеорологічних досліджень Жан Рікар (Jean Ricard) запропонував нову систему класифікації веселок. Вона складається із 12 типів та доступно пояснює, за яких атмосферних умовах виникла веселка. Про це пише National Geographic з посиланням на доповідь, представлену під час конференції Американського геофізичного союзу.

  Річ у тім, що веселка не завжди формується зі смужок семи кольорів – від червоного до фіолетового. Приміром, ці кольори можуть розміститися в зворотному порядку або буває так, що в середині з'являється темна смуга, деякі веселки не мають одного або двох із семи кольорів.

  Серед попередніх спроб класифікувати веселки є така, що ґрунтується на розмірі крапель дощу, з яких утворюється райдуга: що більше краплі, то яскравіші кольори. Другий підхід заснований на обчисленнях висоти Сонця над горизонтом.

  Щоб охопити все розмаїття веселок, Жан Рікар разом із колегами зібрали сотні зображень і розбили їх на 12 груп, залежно від яскравості шести основних кольорів, інтенсивності темної смуги, а також відсутності того чи іншого кольору . Наприклад, один із типів веселки не має зеленої смужки, другий - синьої і фіолетової, третій може мати тільки синю і червону смужки.

  Рікар пояснює, що його система настільки проста, що будь-хто зможе класифікувати побачену веселку і зрозуміє, що відбувається в небі. До прикладу, туманна червона веселка виникає тільки на сході та світанку з крихітних крапель дощу.

  Вчений додає, що вивчення веселок навіть може стати у пригоді з пошуками позаземного життя: ознаки цього погодного явища в атмосфері екзопланет, на його погляд, свідчать про наявність там води і, можливо, життя. 

  Як повідомляв 5.ua, американка Аманда Кертіс побачила на небі одразу чотири веселки над містом Глен-Коув, що біля Нью-Йорку, і сфотографувала їх. 

  Попередній матеріал
  Березовець: Цього разу запровадження санкцій проти РФ далося "з набагато більшою кров'ю"
  Наступний матеріал
  Венеційська комісія визнала право України на декомунізацію