Науковці: влада не цікавиться розробками українських винахідників [відео]

  Вітчизняні науковці розробляють практичні пристрої, які не потрібні державі. Про це кажуть учасники всеукраїнського фестивалю науки, який відкрився у столиці. Серед восьми сотень представлених науково-технічних розробок у різних галузях, половина лишається поза увагою державних установ, хоча самі розробки могли би полегшити життя звичайних українців.

  Ігор Плюто, академік Академії технологічних наук України: "Смотрю, как выглядит сетчатка. Фактически просматриваю, как устроен мой глаз".

  Це не просто науково-популярна демонстрація. Академік Ігор Плюто показує в дії апарат для діагностики проблем зору. Він дозволяє лікарям "побачити" те, що стандартні методи не можуть. Портативну копію апарата науковець пропонує для домашнього використання хворими на цукровий діабет.

  Ігор Плюто, академік Академії технологічних наук України: "Проблеми з судинами - у тому числі сітківки - є одними з тих, що можуть призвезти до сліпоти".

  Коштує прилад майже 800 гривень. Перша партія вже готова. Та винахідник не знає, чи зможуть використовувати апарат у вітчизняних лікарнях, оскільки держава поки що жодного не замовила. 

  Ігор Плюто, академік Академії технологічних наук України: "На виставці, яка проходила у жовтні минулого року приймали участь і прем`єр-міністр, і міністр охорони здоров`я, вони дуже зацікавились і обіцяли, що ця розробка буде на контролі і їй будуть виділяти фінансування, проте якось воно так забулось трохи".

  Полегшити життя людям з проблемами слуху можуть в інституті кібернетики. Там розробили комп`ютерну програму, яка навчає мові жестів. Вчені відтворили 125 рухів, хоча для повноціного навчання потрібно учетверо більше. На доопрацювання програми необхідно 5 тисяч доларів. В інституті таких грошей не мають.  

  Антон Тернов, молодший науковий співробітник Інституту кібернетики: "В нас є тривимірний аватар - віртуальна людина, яка була зроблена з носія жестової мови, сурдоперекладача. В нас 59 шкіл-інтернатів. В кожному можна було б цю програму вже поставити, щоб використовувати у самому навчанні".

  До змін державних підготувалися в Інституті телекомунікацій. Розробили програму для зчитування даних з біометричних піспортів. За три секунди, приклавши документ до датчика, прикордоники зможуть дізнатися все про його власника. Коштує український пристрій вдесятеро менше закордонного.

  Віталій Подуст, інженер Інституту телекомунікацій: "Наш примерно стоит 3 тыс. долларов. Білоруський коштує 15 тис євро, російський- 33 тис. доларів".

  Який саме пристрій обрати, прикордонники та міграційна служба вирішуватимуть незабаром. Інженер каже, держслужбовці цього тижня запланували візит до інституту. І додає - поки що йому та колегам лишається нагадувати про себе та просити допомоги спонсорів.

  Віталій Подуст, інженер Інституту телекомунікацій: "Мы учавствуем в выставках, активно себя рекламируем. Все попереду".

  Дарія Феденко, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Футбольна збірна України зіграє контрольний матч з камерунцями
  Наступний матеріал
  Скандал довкола імовірного захоплення ТВі [відео]
  Теги:
  Loading...