YouTube / NASA Goddard

NASA виклало в мережу знімки всіх фаз місяця на 2016 рік

  NASA оприлюднило комп'ютерну програму і відповідне відео з розширенням 4K, що демонструють лібрацію - коливання - і фази Місяця протягом 2016 року під час його спостереження із Землі.

  Відео NASA оприлюднило в YouTube

  На ньому помітні лібрації Місяця, викликані, зокрема, його рухом навколо Землі по еліптичній орбіті. Це призводить до того, що ми можемо побачити лише близько 60% поверхні Місяця.

  Щогодини обертання супутника навколо Землі відповідає одному кадру на відео. Завдяки високої чіткості на відео видно кратери і термінатор (лінія розділення світла і тіні), що переміщується.

  Комп'ютерна програма дає змогу побачити Місяць в будь-який місяць, день і годину 2016 року з позиції спостерігача, що спостерігає з південної півкулі Землі. Для цього достатньо заповнити відповідні поля в програмі. Окрім того, можна майже в реальному часі спостерігати видимий діаметр Місяця і відстань від супутника до Землі, а отримане зображення завантажити прямо з сайту.

  Програму NASA створило за допомогою даних, отриманих місячним супутником LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter), що знаходяться на орбіті з літа 2009 року. Цей апарат забезпечений лазерним висотометр і камерою, які дозволяють визначати відстань до Місяця і отримувати знімки його поверхні з високою точністю.

  Як повідомляв 5.ua, у лютому 2015 року NASA опублікувало відео темного боку Місяця.

  Попередній матеріал
  На Франківщині через сильний вітер частково знеструмлено чотири населені пункти
  Наступний матеріал
  Сьогодні Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС