Про проект повідомляється на сайті NASA, пише Lenta.Ru.
За інформацією видання, робота-кальмара, якого придумали в Корнельському університеті, відібрали з числа 15 найбільш перспективних учасників програми "Просунуті інноваційні концепції NASA". "Щупальця" на задній частині його корпусу одночасно грають роль електродинамічних ниток, які збирають енергію мінливих магнітних полів, і засобом пересування в рідкому середовищі.
Серед інших цікавих проектів фахівці NASA відзначили пару безпілотних літальних апаратів, з'єднаних міцним проводом, і переміщаються на енергії вітру в нижній стратосфері. Верхній апарат забезпечує тягу і підйомну силу, а нижній не дає системі знижуватися. У разі успішного запуску такий безпілотник може перебувати в атмосфері багато років, дозволяючи атмосферним і геофізичним програмами NASAзаощадити на орбітальних супутниках.
Видання також зазначає, що, нарешті, проект CRICKET (Cryogenic Reservoir Inventory by Cost-Effective Kinetically Enhanced Technology, опис кріогенних запасів за допомогою маловитратної кінетично поліпшеної технології) описує систему роботів-тракторів, стрибунів і куль для дослідження запасів летких речовин (води, водню, азоту) на темній стороні планет і супутників.
Повний список і опису проектів представлені на сайті NASA.
Як ми раніше повідомляли, NASA випробовує унікальний десятимоторний безпілотник.