nasa.gov

NASA показало знімок "зміїної шкіри" на поверхні Плутона

Знімок поверхні Плутона зробили з міжпланетної станції New Horizons. Він відкриває для дослідників NASA невідомі раніше топографічні та композиційні особливості поверхні планети.

На фото видно дивні лінії гірських хребтів - вони і привернули увагу вчених, йдеться у повідомленні на офіційному сайті NASA.

Вільям МакКінон, керівник групи дослідників, наголосив: "Цей надзвичайний унікальний ландшафт тягнеться на сотні кілометрів... Він більше схожий на кору дерева або луску дракона, ніж на геологію. Знадобиться певний час, аби з'ясувати природу цього явища.  Може бути, що це якась комбінація внутрішніх тектонічних сил і сліди від руху льоду під дією плутонського слабкого сонячного світла". За інформацією відомства, це не єдиний знімок, що його зробив апарат New Horizons, запущений 19 січня 2006 року на 15-17 років для дослідження Плутона та його природного супутника Харона.

Так, серед знімків, зроблених апаратом 14 липня, є знімок частини поверхні планети, яка нагадує старі дюни або берегову лінію льодового озера, що оточують кутові гори і круті скелі. Більш детальний знімок поверхні, яка отримала неофіційну назву "Плато Супутник", показує, що причиною формування дюн стали, найімовірніше, частинки льоду.

nasa.gov

Як повідомляв 5.ua, у липні 2015 року супутник NASA New Horizons успішно здійснив перший в історії обліт Плутону. 

Попередній матеріал
Суд у справі затриманого "радикала" Мосійчука перенесли на 2 жовтня
Наступний матеріал
У Дніпропетровську СБУ затримала двох посадовців-хабарників пенітенціарної служби (відео)
Теги:
Loading...