Фото nasa.gov

NASA оприлюднило перше відео з Плутона

  Один з інструментів автоматичної міжпланетної станції New Horizons, яка пролетіла повз Плутон у липні 2015 року, не лише виміряв показники поверхні небесного тіла, а й записав перший відеоролик в цій частині Сонячної системи.

  Йдеться про LEISA - відеоспектрометр інфрачервоного діапазону, один із двох "каналів" телескопа Ralph, повідомляє NASA.

  LEISA записує двомірні зображення як звичайна камера (256 на 256 пікселів), але потім пропускає їх крізь лінійно змінюваний фільтр - кожен ряд пікселів "бачить" свою особливу довжину хвилі. Фільтр пропускає світло з довжиною хвилі від 1,25 мікрона до 2,5. Цей діапазон обрали, тому що унікальні обриси багатьох льодів і інших об'єктів на поверхні Плутона можна "зловити" саме в ньому.

  Побічним ефектом роботи LEISA, який визначив склад кожної ділянки Плутона і його супутника Харона, стали інфрачервоні "кінокартини" цих небесних тіл. На одній з них видно Плутон. Всі пікселі пофарбовані так, щоб показати довжину хвилі, яку вловить лінійний фільтр Leisa - але для відеоролика їх перекодували у видиму для людини частину спектру - веселку. Крім того, відеоролик прискорили для демонстрації більш плавного руху.

  Ролик показує Плутон таким, яким би його побачила людина на борту New Horizons 14 липня 2015 року. Хаотичне переміщення небесного тіла на зйомці пов'язане з роботою двигунів космічного апарату.

  Як повідомляв 5.ua, у липні 2015 року станція New Horizons виявила атмосферу на Плутоні. 

  Попередній матеріал
  Суд відпустив Лукаш і повернув їй паспорт
  Наступний матеріал
  Росія використовує війну в Сирії для безкоштовного навчання своєї армії - експерт
  Теги:
  Loading...