5.ua

NASA може обслуговувати Міжнародну космічну станцію без участі Росії

  Глава американського аерокосмічного агентства NASA Чарльз Болден заявив журналістам під час прес-конференції у Берліні, що Міжнародна космічна станція (МКС) може продовжувати роботу без Росії.

  Таким чином Болден відповів на нещодавні висловлювання віце-прем'єра Росії Дмитра Рогозіна про те, що Росія не має наміру використовувати МКС після 2020 року і при тому що американський сегмент МКС не може працювати без російської складової.

  Болден сказав 19 травня, що навіть якщо Росія відмовиться від МКС, її участь не є необхідною умовою існування космічної станції. МКС спільно управляють США, Росія, Японія, Євросоюз і Канада. NASA, за словами Болдена, очікує, що приватні компанії почнуть доставку астронавтів на станцію вже до 2017 року.

  Ці висловлювання були зроблені на тлі зростання напруженості у відносинах між Москвою і Вашингтоном через кризу на Україні.

  Нагадаємо, Рогозін заявив, що Росія стурбована продовженням високотехнологічних проектів з "ненадійним партнером" , який "все політизує " – він мав на увазі США.

  Попередній матеріал
  США знову не помітили відведення російських військ від українського кордону
  Наступний матеріал
  Сюмар: Росія побачила, що сепаратисти програють на Сході України