lenta.ru

Найвизначнішу нагороду в галузі математики отримав американський вчений з СРСР

  Шведська королівська академія наук назвала лауреатів премії Крафорда.

  Нагороду за досягнення в галузі математики отримав американський вчений Яків Еліашберг, який працював в СРСР, йдеться у повідомленні на сайті премії.

  За наукові праці в галузі астрономії також премійовані Рой Керр із Нової Зеландії та Роджер Блендфорд із США. 

  Еліашберг нагороджений "за розвиток контактної і сімплектіческой геометрії і топології і новаторських відкриттів явищ жорсткості і гнучкості". Керр та Блендфорд отримали премії "за фундаментальні роботи в царині обертових чорних дір і їх астрофізичні додатки".

  Еліашберг закінчив Ленінградський державний університет імені Андрія Жданова. У 1988 році переїхав до США. Він, а також Блендфорд нині працюють в Стенфордському університеті, а Керр - в Університеті Кентербері в Новій Зеландії.

  Відомо, що премія Крафорда присуджується щорічно. Найвизначнішу нагороду за досягнення в галузі математики. Її першими лауреатами в 1982 році були радянсько-російський математик Володимир Арнольд і Луїс Нірнберг із США за дослідження в галузі теорії нелінійних диференціальних рівнянь. Нагорода вважається доповненням до Нобелівської премії, де не передбачено преміювання авторів досліджень в галузі математики, астрономії, екології та наук про Землю.

  Як повідомляв 5.ua, 13 серпня 2014 року найпрестижнішу математичну медаль вперше в історії отримала жінка. 

  Попередній матеріал
  Загострення замість "тиші": сьогодні українські бійці витримали 40 обстрілів і відбили напад диверсантів
  Наступний матеріал
  Злата Огнєвіч: Я поїду виступати у Крим тільки після повернення його Україні