Розкопки на острові Хортиця 5.ua

На острові Хортиця знайшли поховання вождя або жерця стародавнього племені

Унікальну пам'ятку культури виявили археологи на острові Хортиця у Запоріжжі.

Меморіальне поховання вождя або жерця великого племені науковці датують третім тисячоліттям до нашої ери. На схилі Дніпра археологи розкопали кам'яну кладку у формі великого кола. Під нею людські останки, яким, за попередніми розрахунками, понад 4 тисячі років. Навколо знайшли багато фрагментів керамічного посуду і обвуглених кісток тварин.

Поховання відносять до так званої ямної культури кінця мідного віку та раннього бронзового віку. Кочівники тих часів, кажуть науковці, пересувалися Євразією кіньми та возами, мали багато свійської худоби та мігрували з території сучасної Індії на британські острови.

Археологи переконані, що знайшли поховання великого вельможі, бо простих смертних не ховали з такими почестями. Виявлені кам'яні пантеони, навколо яких викопаний рів зі стовпами та місце для жертвоприношень. Археологи вели розкопки тут уже кілька років, але лише зараз збагнули значущість знахідки. Науковці кажуть, щоб достеменно з'ясувати усю історію поховання бронзового періоду, на розкопки їм знадобиться щонайменше 20 років.

"Пам'ятник здивував своїми масштабами і розмірами. У нас зараз 2930 одиниць знахідок, і більше 170 горщиків, деякі з них величезні. І матеріалу багато, як для такого періоду - дуже багато", - розповів археолог Симон Радченко.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
До побиття члена наглядової ради "Укрнафти" можуть бути причетні акціонери компанії
Наступний матеріал
Український диригент очолив національний театр у Німеччині
Теги:
Loading...