На кометі Чурюмова-Герасименко знайшли ознаки життя

  Зонд "Розетта" виявив на кометі колонії мікробів позаземного походження.

  Британські астрономи повідомили, що на кометі Чурюмова-Герасименко виявлено безліч мікробів позаземного походження, передає "ЛІГАБізнесІнформ" з посиланням на The Independent.

  За даними фахівців, на присутність живих організмів під льодом вказує багата органічними сполуками чорна кора небесного тіла. Цю гіпотезу вчені сьогодні презентують на конференції Королівського астрономічного товариства.

  Наразі ні у орбітального апарату місії "Розетта", ні у зонду "Філа" немає приладів для точного визначення наявності живих організмів. Макс Уолліс з Кардіфського університету та Чандра Викрамасингх, глава Бекінгемського центру астробіології, вважають, що середовище комети пристосоване для життя краще, ніж полярні райони Землі, і тільки наявністю мікробів можна пояснити такі аномальні явища на поверхні комети, як темна кора, лід, кратери з плоским дном, і достаток гігантських валунів.

  Астрономи також розробили модель процесів на поверхні комети. Відповідно до цієї моделі, живим істотам для заселення небесного тіла потрібна рідка вода, а ховатися вони можуть в тріщинах льоду. Також у мікроорганізмів обов'язково повинні міститися солі-антифризи, які дозволять виживати при температурі мінус 40 градусів за Цельсієм – саме така "погода" на кометі при нагріванні Сонцем.

  Також про можливу наявність життя на кометі говорить присутність безлічі органічних молекул на її поверхні, організованих більш складним чином, ніж прості вуглеводні. Молекули угледіли на знімках, зроблених інфрачервоною камерою апарату "Розетта".

  Місія "Розетта" досліджує комету Чурюмова-Герасименко, відкриту в 1969 році київським астрономом Климом Чурюмовим при дослідженні фотознімків, зроблених Світланою Герасименко.

  Попередній матеріал
  На Донеччині СБУ затримала інформатора терористів
  Наступний матеріал
  СБУ запобігла вивезенню зброї із зони проведення АТО