Кримські винахідники зібрали міні-гелікоптер власної конструкції

  Міні-гелікоптер під назвою "Комаха" у власному гаражі зібрали двоє братів–винахідників з Феодосії - Володимир і Олександр Плахотники. Конструкція важить 750 кіло, і має двигун потужністю у 1000 кінських сил. Нині гвинтокрил - випробовують.

  Володимир Плахотник, винахідник: "Сейчас мы его попробуем запустить, если аккумуляторы потянут старые - значит запустится. Вчера мы заводили – не завелось".

  Усередині гелікоптера сидіння на двох, важелі  керування та панель приладів. Ззовні – металеві  трубки, пластик і оргскло. Двигун - на базі авіатурбіни. На переконання конструкторів, за "Комахою" - майбутнє української авіації. Адже повітряна машина сконструйована за принципово новою схемою. 

  Володимир Плахотник, винахідник: "Вертолет - реактивный с компрессорным приводом, т.е. сжатым воздухом приводится в действие несущий винт. Двигатель вырабатывает сжатый воздух, который идет по полому валу, по трубопроводам, проложенным в лопастях и выбрасывается через сопла на концах лопостей".

  Брати переконують: аналогів ґвинтокрил не має. Вони лише читали про теоретичну можливість створення такої конструкції. Ідею виношували понад 20 років. Кажуть, хоча модель зовні ще не допрацьована, вона має переваги перед традиційними гелікоптерами.

  Олександр Плахотник, винахідник: "Вот этот апарат по своим характеристикам - самый безопасный. Не нужен ни парашют, отстреливать лопасти, т.к. это все авторотация. То есть, как на гандоле летиш, а сзади тебя вентилятор дует. Так что, это самый перспективный аппарат".

  Майже 40 років брати Плахотники експериментують з літальними апаратами. Спочатку збирали літаки, потім перейшли на ґвинтокрили. Згадують, як наприкінці 70-х у гараж нагрянули з КДБ. Винахідників "узяли на олівець", а моделі змусили розібрати. Родичі винахідників лише спостерігають за їхнім хобі.

  Сергій Татаренко, двоюрідний брат: "Я не катался, это опасно. Они сами. Я туда не лезу. Это очень опасно - без страховки, без паращютов, вы что".

  "Комаха" обійшлася конструкторам у 4 тисячі гривень. Брати кажуть - найбільше грошей витратили на двигун, який заправляють сумішшю бензину і дизпалива. Решту деталей, зізнаються, зібрали на міському звалищі. 

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Феодосія, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Чорна п`ятниця" у США - традиційний день знижок
  Наступний матеріал
  В Австралії шукають винних у масшабних лісових пожежах
  Теги: