oneweb.world

Компанія Airbus виведе на орбіту найбільшу в історії мережу супутників

  До запуску готують 900 супутників, щоб забезпечити інтернет-доступом усі куточки світу.

  Європейський аерокосмічний велетень Airbus оголосив, що підготує 900 супутників для британського концерну OneWeb, який ставить собі за мету розширити доступ до інтернету жителям регіонів з недостатнім охопленням мережею. Про це повідомляє "ВВС-Україна".

  Спершу планують запустити понад 600 супутників, а інші зберігатимуть як запасні. Таку угоду оголосили на авіашоу в Парижі. Мережа супутників компанії OneWeb буде в десятки разів більшою за всі попередні комерційні супутникові мережі.

  Згідно з умовами досягнутої угоди, Airbus буде "промисловим партнером" проекту. І ця роль є для компанії великим викликом, бо Airbus відомий як розробник деяких із технічно найскладніших і найдорожчих телекомунікаційних платформ.

  Тоді як контракт для концерну OneWeb передбачатиме виготовлення великої кількості апаратів за дуже низькою ціною. Кожен супутник матиме вагу біля 150 кг і, згідно з повідомленнями, концерн OneWeb розраховує на ціну одного супутника не більше півмільйона доларів.

  Airbus каже, що перші десять апаратів буде виготовлено на підприємстві компанії в Тулузі, після чого виробництво перенесуть на окремий завод у США.

  Для того, щоби вивести армаду супутників на орбіту, потрібно багато ракет. Припускають, що до проекту буде залучена група Virgin британського підприємця Річарда Бренсона. Він є членом ради директорів корпорації OneWeb, а крім того розробляє систему супутникових запусків на основі його концепції космічного туризму.

  Airbus відмовилася давати офіційне інтерв'ю під час авіашоу, але оприлюднила заяву від імені голови відділу космічних систем.

  "Це партнерство є фантастичним новим розділом в історії наших космічних розробок, - сказав Франсуа Ок. - Об'єднання зусиль з корпорацією OneWeb, що вимагатиме виробництва кількох малих супутників щодня, надихнуло нас на розробку нових новаторських дизайнів і процесів, які значно зменшать вартість виробництва".

  Насамкінець видання зазначає, що Президент Франції Франсуа Олланд і голова ради директорів групи Airbus Том Ендерс на авіасалоні в Ле Бурже мали окрему розмову з цього приводу з американським підприємцем Грегом Вайлером з корпорації OneWeb.

  Попередній матеріал
  Пожежа на нафтобазі: У Києві попрощалися із трьома загиблими рятувальниками
  Наступний матеріал
  Одеський аеропорт візьме кредит на 2,3 млн доларів у Укрексімбанку
  Теги:
  Loading...