Харківські науковці винайшли препарат для дезінфекції ран у польових умовах

  Унікальний препарат для дезінфекції та загоювання ран розробили в харківському Інституті монокристалів. Спрей-піна стійка до антибіотиків і здатна призупинити запалення відкритого поранення навіть у польових умовах.

  Дослідні зразки препарату виробляють саме тут, в єдиній на всю Україні лабораторії такого зразка. В результаті медичний засіб виглядатиме, як 60-грамовий балончик, із якого може утворитися до двох літрів лікарської піни.

  Над цією речовиною вчені працювали впродовж кількох років. Вона навіть ще не має назви. Вчені розповідають: хоча складники для спрею використовували загальновідомі, секрет у їх пропорціях.

  Головна перевага ноу-хау від харківських науковців – це можливість використовувати препарат у польових умовах. Піна миттєво знеболює і знезаражує рану, запобігає виникненню некрозів після вогнепальних поранень або опіків.

  Щоб препарат пустити у виробництво, слід знайти виробника, який взявся б його випускати.

  Генеральний директор НТК "Інститут монокристалів" Валентин Чебанов скаржиться: "На сегодня в Украине, по сути, отсутствует система разработки и внедрения новых лекарственных средств. То есть, то, что мы сейчас видим здесь – это сделано на голом энтузиазме людей, которые работают в этой лаборатории".

  Науковці усе ж сподіваються: їхня розробка зацікавить державу і допоможе врятувати не одне життя.

  Попередній матеріал
  У Старобільську поховали загиблих на 32-му блокпосту воїнів
  Наступний матеріал
  Макаревич відсудив в російського журналіста півмільйона за наклеп