www.arabpress.net.ua

Індійський космічний апарат зробив знімки хмар над вулканом Олімп на Марсі

Індійський космічний зонд Mars Orbiter Mission зробив детальні фото однієї з найвищих гір Сонячної системи – вулкана Олімп на вулканічному плато Фарсида біля екватора Марса.

Висота вулкана становить 21,2 км, а його альдери, жерла вулкана, - 60 і 90 кілометрів, повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на прес-службу Індійської організації космічних досліджень.

Глибина кратеру перевищує три кілометри. Тиск на вершині Олімпу складає всього 2% від рівня, який спостерігається на решті поверхні Марса. Олімп довгий час вважався найвищою горою Сонячної системи. Він вище своїх найближчих конкурентів – Евереста і підводного вулкана Мауна-Кеа – у 2-2,9 рази. Та нещодавно астрономи виявили вищу гору – завдяки фотографіям зонда Dawn, який досліджував астероїд Веста, вчені помітили гору висотою 22 км.

Станцію Mars Orbiter Mission, або Mangalyaan, запустили 5 листопада 2013 року, її вартість склала $74 млн і стала рекордно низькою для апаратів подібного класу. Для Індії це перший запуск апарату до Марса і перший запуск космічного апарата до іншої планети. На апараті Mars Orbiter Mission масою 1,3 тонни встановлено близько 15 кг наукового обладнання, що складається з п'яти приладів, у тому числі камери, що дають змогу отримувати зображення планети та її атмосфери, спектрометри та аналізатор частинок верхніх шарів газової оболонки Марса.

Як повідомляв 5.ua, 5 листопада 2015 року в NASA заявили, що Сонце вбило атмосферу Марса. 

zn.ua

Попередній матеріал
Гонтарева: У 2016 році реалістичний курс долара – 24 грн/$
Наступний матеріал
У Римі та Мілані через смог заборонили користуватися автомобілями