Фото REUTERS

Геологи виявили найбільший каньйон на планеті Земля

  Геологи відкрили під льодом Антарктиди найбільший каньйон на планеті. Він становить тисячу кілометрів в довжину, а глибина деяких його ділянок становить близько кілометра.

  Про відкриття повідомляється в журналі Geology.

  Каньйон, назву якому ще не придумали, виявили під час роботи з супутниковими зображеннями. Його обриси визначили завдяки георадіолокаціі: радіохвилі посилають крізь лід і, як і з радаром, визначають приховані структури по відображених хвилях.

  Розташований каньйон на Землі Принцеси Єлизавети в Східній Антарктиді (названа на честь королеви Єлизавети II в 1931 році). Вчені вважають, що його пробила в грунті вода. Поки неясно, чи відбулося це до утворення антарктичного крижаного щита, або ж каньйон виник через руху води під кригою.

  Геологи підозрюють, що каньйон пов'язаний з так само раніше невідомим підлідним озером площею в 1250 квадратних кілометрів.

  "Вражаюче, але такі масштабні об'єкти тільки зараз відкриваються ученим. Про рельєфи Антарктиди ми фактично знаємо менше, ніж про поверхні Марса. Інформація про прихований під кригою ландшафт дасть нам змогу краще зрозуміти, як крижаний щит реагує на кліматичні зміни", - заявив провідний автор дослідження Стюарт Джеймісон (Stewart Jamieson).

  За інформацією видання, до цього найдовшим каньйоном Землі вважався виявлений в 2013 році об'єкт, також розташований під льодом - в Гренландії. Його довжина становить 750 кілометрів. Для порівняння, Великий каньйон в штаті Арізона простягнувся всього на 445 кілометрів.

  Як повідомляв 5.ua, у США на сотні метрів простяглася тріщина у землі. 

  Попередній матеріал
  Російські прикордонники затримали українського військовослужбовця
  Наступний матеріал
  15-річна сирота задихається без ліків, які їй обіцяє держава