ecology.unian.net

Геофізики прогнозують збільшення тривалості доби на Землі

  Геофізики з США, Канади та Франції спрогнозували збільшення тривалості земної доби.

  Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Science Advances, а коротко про них повідомляється на сайті The Guardian.

  Проведені геофізиками розрахунки показують, що протягом XXI століття кожен день земна доба збільшуватиметься мінімум на п'ять мілісекунд, а вісь обертання Землі з Північного полюса за найближчі 100 років зміститься на 1 см. 

  Учені дійшли своїх висновків, проаналізувавши темпи танення льодовиків на Землі. Це має призвести до перерозподілу матерії з північних регіонів, зокрема, Гренландії, до екватора, в результаті чого обертання планети навколо своєї осі уповільниться. 

  Таким чином геофізики у своїй роботі уточнили проведене в 2002 році океанографом Вальтером Манком дослідження, присвячене впливу танення льодовиків, викликаного глобальним потеплінням, на обертання Землі і нахил її осі. Манк такого впливу не виявив, проте геофізики у своєму дослідженні з'ясували, що такий результат пов'язаний у тому числі з неправильною оцінкою підвищення рівня моря протягом XX століття (2 мм замість 1-1,5 мм).

  Як повідомляв 5.ua, у серпні 2015 року в NASA спрогнозували, що на Землю чекає підтоплення.

  Попередній матеріал
  Єгипет не знайшов свідчень теракту на борту А321, що розбився над Синайським півостровом
  Наступний матеріал
  В аеропорту "Бориспіль" затримали громадянина Грузії, якого розшукував Інтерпол