5.ua

Google та Yahoo за рік планують ввести шифрування електронного листування

  На всесвітній конференції хакерів Black Hat новий глава відділу інформаційної безпеки Yahoo Алекс Стамос заявив, що у 2015 році в Yahoo Mail буде реалізоване шифрування в системі захисту "з кінця в кінець" (end-to-end). Більш того, очікується, що вона буде сумісна з аналогічною технологією Google.

  Про це 8 серпня повідомляється на ресурсі  SecurityLab.

  Як зазначається, шифрування електронної пошти дозволить безпечним способом відправляти електронні листи між двома сервісами. Справа в тому, що зловмисник не може отримати доступ до зашифрованих "з кінця в кінець" листам.

  Раніше цього року Yahoo зашифрувала web-пошту на рівні центру обробки даних, однак шифрування електронних листів, що пересилаються між акаунтами, на даний момент здається труднодостижимой метою.  Реалізувати шифрування web-пошти - завдання складне по ряду причин, і однією з них є надзвичайна складність у використанні для більшості користувачів. До того ж, спеціалісти стурбовані можливою втратою клієнтів у разі сповільненій через шифрування роботи сервісу.

  Як і Google, Yahoo має намір поділитися своїм досвідом з спільнотою кібербезпеки.

  Чи підтримають ініціативу інші провайдери поки не відомо, але і Yahoo, і Google включили шифрування web-пошти в ряд пріоритетних завдань після того, як колишній підрядник Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден оприлюднив інформацію про програми урядової стеження.

  Запит користувачів на подібні захисні функції останнім часом помітно зростає, тому експерти радять інтернет-компаніям, які хочуть не втратити своїх клієнтів або придбати нових, активніше надавати користувачам такі функції. Як відомо, на початку червня Google повідомила про швидкий вихід безкоштовного розширення для її браузера Chrome, яке "допоможе шифрувати і розшифровувати, ставити цифровий підпис і верифікувати підписані послання в браузері за допомогою програми шифрування OpenPGP".

  Попередній матеріал
  Український уряд підготував санкції проти російського тероризму
  Наступний матеріал
  СБУ перевіряє громадські організації на схильність до тероризму
  Loading...