bbc.com

Фізик Стівен Гокінг назвав джерела свого натхнення

  Відомий британський фізик-теоретик Стівен Гокінг, відповідаючи на запитання шанувальників, розповів про натхнення, завдяки якому він зумів прожити цікаве життя.

  Про це вчений повідомив в першій частині радіопередачі на радіостанції BBC Radio 4, присвяченій дослідженням чорних дір, повідомляє BBC News.

  Один зі слухачів радіопередачі, 17-річний Дункан Макіннон з Великої Британії, який подивився фільм "Теорія всього", присвячений життю Гокінга, запитав вченого про джерело натхнення, яке дало йому змогу, попри важку хворобу, знайти в собі життєві сили для занять наукою.

  "Я думаю, що моя робота і почуття гумору допомогли мені продовжувати справу. Коли мені виповнився 21 рік, мої очікування були зведені до нуля. Ви, напевно, знаєте про мою ситуацію, бо про неї і був фільм. У цій ситуації було важливо зрозуміти, хто я є", - відповів Гокінг.

  Учений додав: "Хоча мені не пощастило з моїм захворюванням, в іншому я везунчик. Мені пощастило працювати в теоретичній фізиці у потрібний момент, і це була одна з небагатьох галузей, де інвалідність не є серйозною перепоною. Важливо також не сердитися, навіть якщо в якийсь момент вам може здатися, що надії немає і ви не можете посміятися над собою і життям".

  Разом із Гокінгом на запису радіопередачі була присутня його дочка Люсі, яка зазначила, що фізику також допомагають його надзвичайно впертий характер і висока концентрація при вирішенні будь-яких завдань.

  Перша частина радіопередачі BBC Radio 4 з Гокінгом, в якій вчений розповів про чорні діри та відповів на запитання слухачів, відбудася 26 січня 2016 року. Друга частина вийде в ефір 2 лютого

  Як повідомляв 5.ua, 12 січня 2016 року Стівен Гокінг запропонував нове рішення парадоксу втрати інформації в чорних дірах. 

  Попередній матеріал
  Яресько: Зарплата солдата-учасника АТО зросте вчетверо
  Наступний матеріал
  Конгресмени США хочуть заборонити імпорт ракетних двигунів з РФ

  Стівен Гокінг заявив, що за 100 років людство поневолять комп’ютери або прибульці

  В Оксфордському університеті зацікавилися дівчиною, інтелект якої перевищує IQ Ейнштейна та Гокінга