Енергетики радять українцям на дахах будинків встановлювати сонячні батареї

  Зробити вдома євроремонт пропонують українцям енергетики, щоби зекономити на житлово-комунальних послугах. Запевняють, якщо встановити склопакети та утеплити стіни, можна заощадити на опаленні. А ще радять на дахах будинків встановлювати сонячні батареї, щоб за рахунок природних ресурсів гріти воду та освітлювати оселі. Про інші поради, що допоможуть менше сплачувати за комірне далі у сюжеті - Юлії Фінгарет.

  Ось ці сонячні батареї вже кілька років забезпечують гарячою водою триповерховий котедж неподалік Києва та басейн у 90 літрів. Проектувальники розповідають, коштує така система недешево, проте за кілька років себе окуповує: 

  Юрій Козлов, проектувальник сонячних ситем: "Работа этой установки не зависит от окружающей среды, она зависит только от наличия солнечного света, даже сейчас при такой пасмурной погоде ультрафиолетовые лучи поступают и даная ситема обеспечивает температуру воды не менее 40 градусов. Вчера была более солнечная погода и температура воды была 70 градусов".

  Сонячні батареї в Україні не популярні. Зазвичай, це дачні варіанти, розповідають спеціалісти. Вони вже знають, як за рахунок природної енергії  допомогти заощадити  мешканцям багатоповерхівок. Сонячні батареї можна встановлювати на дахах із котельнями:

  Олег Андрєєв, проектувальник сонячних систем: "Достаточно эффективно получается применение этой технологии в весенне-осенний период, когда отопление не требуется, а все-равно задействуется общая мощность котельных для приготовления горячей воды, тем самым получается значительная экономия энергоносителей".

  На заводі, де виготовляють сонячні ситеми, кажуть, у Німеччині вже понад мільйон багатоповерхівок гріються за рахунок природних ресурсів. В Україні сонячні батареї замовляють лише для приватних садиб:

  Журналіст "5 канал": "Тим, хто хоче заощадити, комунальники радять обирати техніку, яка сама може економити. Окрім ціни та ємності, подивитися варто ще й на паспортні дані приладу".

  Енергетичне маркування - ось на що треба звернути увагу. Там де вказано "А", така техніка споживає менше енергії, далі за алфавітом - економія щезає:

  Ярослав, продавець-консультант: "Вот Холодильник с маркировкой А+, он потребялет 280 КВТ в год, если просто А класс, то это будет 365 КВТ, если В - 450 КВТ".

  Утім, продавці зазначають, у магазині люди  підраховують не кіловати, а гроші у гаманці:

  А фахівці, які розробляють цілі програми як зекономити у період здорожчання комунальних послуг, радять частіше мити вікна та люстри, щоби в оселях було світліше.

  Юлія Фінгарет, Орест Пона та Віктор Сніжко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Двох громадян Росії судять сьогодні у Мінську
  Наступний матеріал
  Меморіальну дошку Патріарху УГКЦ Сліпому відкрили у Харкові
  Теги: