Вконтакте / Самуил Кругляк

Десятикласник із Кіровоградщини здобув бронзу на Олімпіаді геніїв у США за проект, що дозволяє генерувати електроенергію з атмосфери

  Винахід може забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%.

  Перемігши в національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2015, десятикласник із Олександрії (Кіровоградська область) Самуїл Кругляк отримав право взяти участь в Олімпіаді геніїв, що проходила в місті Освего, штат Нью-Йорк США з 14 по 19 червня. На Олімпіаді хлопець завоював бронзу серед двох тисяч юних винахідників з усього світу, повідомляє газета "День".

  Проект Самуїла Кругляка має назву "Отримання електроенергії з атмосфери". Юний винахідник пропонує добувати електроенергію з повітря, точніше, з атмосфери за допомогою штучної іонізованої хмари за рахунок сильного електричного поля, яке випромінюватиметься іонізуючою вежею. За підрахунками, один кіловат такої електроенергії буде коштувати три копійки. За словами юнака, цей винахід він побачив уві сні ще у восьмому класі. Через два роки завдяки викладачам з Малої академії наук Світлані Пісковій та Сергію Камінському цей проект вдалося втілити в життя.

  "Робота Самуїла – це нове слово в енергетиці. От тільки шкода, що про хлопчика в Україні дізналися лише тоді, коли він переміг у Нью-Йорку. До цього ми зверталися за підтримкою до нашої місцевої влади, до обласної, трубили по всій Україні про цей винахід, який може зекономити витрати та виробництво електроенергії, але ніхто на нас не звертав уваги. У Самуїла була чудова ідея, а зробити установку допомогли наукові консультанти. Ми залучили велику кількість фахівців, наприклад, лабораторія МАН у Києві надала базу для експериментів. Міні-модель установки, зібрана в київській лабораторії, вже працює і показує результати", – розповіла науковий керівник секцій науково-технічної творчості та винахідництва і екологічно безпечних технологій МАНУМ Світлана Піскова.

  З її слів, винахід Самуїла передбачає видобування не лише електроенергії, а й води. "Така установка коштує копійки, але користі від неї – на мільйони. Уявіть собі: в разі її запуску ми б могли забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%. От тільки нікому це непотрібно..." – додає пані Світлана.

  Як повідомляє видання, другий етап проекту планують реалізувати в Олександрії, де під генеруючу вежу може бути використана труба покинутої ТЕЦ-1-2, однак на це потрібні значні кошти спонсорів.

  Орім диплому, Самуїл Кругляк отримав можливість безкоштовного навчатися в одному з вишів США та щомісячну стипендію близько $700. 

  Попередній матеріал
  МЗС вимагає від Росії невідкладно забезпечити українському консулу зустріч з утримуваними українцями
  Наступний матеріал
  Міноборони незабаром повністю перейде на електронні закупівлі - Полторак
  Теги:
  Loading...