Design Museum

Чіп, що імітує людські органи, визнано найкращою розробкою року

  Медична розробка американських вчених Дональда Інгбер і Дена Донгеуна Хуха з Інституту Вісса при Гарвардському університеті стала найкращою розробкою року у Великій Британії.

  Премію Розробка року від лондонського Музею дизайну отримав проект "органи-на-чіпі" - мікропристрій у вигляді невеликого бруска з полімерного матеріалу, який містить клітини людських органів та імітує функції органів людей. Про це пише The Guardian.

  За словами науковців, медична розробка допоможе не тільки тестувати ліки, але й підбирати оптимальні методики лікування, а також спостерігати за розвитком захворювань. Крім того, унікальний мікропристрій дасть змогу отримувати точніші результати доклінічних досліджень, порівняно з тваринними моделями і пришвидшить процес випробування лікарських препаратів.

  "Органи-на-чіпі дозволять досліджувати біологічні механізми, про які ніхто не знав раніше. Більшість фармацевтичних компаній отримують абсолютно різні результати під час досліджень на собаках, кішках, лабораторних мишах і людях, але тепер вони будуть здатні досліджувати специфічні ефекти медикаментозних препаратів точніше і швидше", - говорить Дональд Інгбер.

  Коментуючи перемогу медичної розробки в конкурсі представники лондонського Музею дизайну зазначили, що таким чином отримали можливість досліджувати нові простори в цій галузі: "Проект-переможець нашого конкурсу розширює межі у сфері дизайну. Він показує, як дизайн може вплинути на наше суспільство зараз і в майбутньому", - каже куратор конкурсу Музею дизайну, Джемма Куртін.

  Попередній матеріал
  Кримські татари не влаштовуватимуть масових заходів у день свого прапора – активістка
  Наступний матеріал
  Єлісеєв: ЄС засуджує порушення Росією та бойовиками Мінських домовленостей
  Loading...