wassresearchgroup.com

Британські вчені винайшли технологію самоусунення мікроушкоджень на поверхні літака

  Вчені з британського університету Брістоля розробили самовідновлюючий матеріал для крил літаків.

  Про це пише Lenta.Ru, посилаючись на The Independent. Команда професора Дункана Васса  протягом трьох років розробляла композитний матеріал на основі вуглецевого волокна. Фахівці, співпрацюючи з авіакосмічними інженерами, поставили за мету створити структуру, яка б самостійно усувала мікротріщини, які з'являютьсяь на крилах і фюзеляжі літака.

  Як зазначає видання, принцип нової технології  полягає в тому, що в матеріал додаються крихітні сфери, які при мікроруйнуванні випускають "загоючу" рідину. Ми можемо спостерігати цей активний матеріал у вигляді порошку.

  Відзначається, матеріал проникає у тріщину, що з'явилися у ході експлуатації, контактує з каталізатором і вступає в швидку хімреакцію, яка призводить до затвердіння. Залежно від температури зовнішнього повітря активному матеріалу може знадобитися від кількох годин до доби, щоб відновити нормальний стан поверхні.

  Професор Васса порівняв принцип розробленої технології з принципом відновлення шкіри людини після отриманих травм. "Якщо ми дістанемо пошкодження, то піде кров, потім з'являється короста, і рана заживає. Ми просто додали таку функцію синтетичному матеріалові - нехай буде те, що може саме себе вилікувати", - прокоментував він. Крім того, в матеріал може бути доданий фарбник, щоб можна було побачити, які саме ділянки були пошкоджені та відновлені у такий спосіб.

  Попередній матеріал
  Обговорення санкцій щодо РФ на саміті "Великої сімки" може тільки їх посилити - Туск
  Наступний матеріал
  Терористи обстріляли блокпост "Мар'їнка"
  Теги:
  Loading...